Başlığım

Büyükşehir Yol Çalışmaları Kapsamında Köprü, Menfez ve Taş Duvar Yapıyor

Malatya’nın her noktasında yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi ulaşım açısından tehlike arz eden noktalarda köprüler, sulama kanallarının geçtiği yollarda yeni menfezler ile heyelan tehlikesi olan noktalarda da taş duvar örme işleri yapıyor.

Büyükşehir Yol Çalışmaları Kapsamında Köprü, Menfez ve Taş Duvar Yapıyor
Büyükşehir Yol Çalışmaları Kapsamında Köprü, Menfez ve Taş Duvar Yapıyor admins
Bu içerik 992 kez okundu.

Darende ve Hekimhan’da köprü yapımı

Büyükşehir Belediyesi aciliyet arzeden hizmetleri kısa sürede hayata geçirerek yolları daha güvenli ve konforlu hale getiriyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından, Darende’nin Kılıçbağ Mahallesi ile Ayvalı Mahallesi, Hekimhan’ın da Kurşunlu Mahallesine köprüler yapıldı.

Kale ve Battalgazi’de menfez ve taş duvar yapımı

Battalgazi ilçesinde yol güzergahında bulunan sulama kanallarının üzerindeki menfezleri genişleten Büyükşehir Belediyesi; Kale ilçesinde Bent, Kumluyazı ve Kale Mahallelerinde sürdürdüğü taş duvar örme işlerini de tamamladı.

Darende’nin Ayvalı Mahallesine yapılan köprü ise 12 metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde olup, köprünün yapıldığı noktada menfez çalışmaları da yapan Büyükşehir Belediyesi çalışmalarda sona yaklaştı.

Darende’nin Kılıçbağ Mahallesine yapılan vagon köprü ise 3 metre genişliğinde 8.5 metre uzunluğunda. Köprünün etrafına ise 7500 m3 taş duvar örülerek yol daha güvenli hale getirildi.

Arapgir, Arguvan ve Pütürge’de de yapılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, yeni planlamalar çerçevesinde Arapgir, Arguvan ve Pütürge’de fizibilitesi yapılan noktalara köprü ve menfezler yapacak. Büyükşehir Belediyesi, diğer ilçelerde saha taraması yapmaya ise devam ediyor.


 

Büyükşehir Yol Çalışmaları Kapsamında Köprü Menfez ve Taş Duvar Yapıyor köprü Menfez Taş Duvar Kale Bent Kumluyazı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi