Başlığım

TYDH İl Teknik Komitesi Olağan Toplantısı Yapıldı

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri (TYDH)'nin düzenlenmesine dair yönetmelik kapsamında Valilik Makamı olurları ile kurulan İl Teknik Komitesi, 19.olağan toplantısını, İl Müdürü Ali Selvi Başkanlığında üyelerin katılımıyla müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirdi.

TYDH İl Teknik Komitesi Olağan Toplantısı Yapıldı
TYDH İl Teknik Komitesi Olağan Toplantısı Yapıldı admins
Bu içerik 1317 kez okundu.

 Toplantının açılışında bir konuşma yapan İl Müdürü Ali Selvi, "İlimizde 11 şirket, 4 serbest tarım danışmanı ve 4 birlik tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirket bünyesinde 64 tarım danışmanı ve 8 yönetici, birlik bünyesinde 7 tarım danışmanı, serbest danışman olarak 4 tarım danışmanı olmak üzere toplam 75 tarım danışmanı ve 8 yönetici İlimizde danışmanlık hizmeti vermektedir.

2014-2015 Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerine destekleme ödemesi kapsamında tarımsal danışmanlık hizmeti veren kişi ve kuruluşlar toplam 4326 çiftçi ile sözleşme imzalanmış bu sözleşme karşılığında 1. Dönem için 1.730.400 TL Aralık 2014 tarihi itibariyle ödeme yapılmış, 2. Dönem için 865.200 TL ödeme yapılacaktır. Toplam TDDY tutarı ise 2.595.600 TL'dir. 2013 yılında ise 2406 çiftçi için toplam 1.441.800 TL ödeme yapılmıştır" dedi.

 2014 yılı birinci ve ikinci dönem değerlendirmesini yapan Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Şevket Başyiğit ise, "2014/15 nolu tebliğ kapsamında İlçe Müdürü Başkanlığında oluşturulan İlçe Komisyonlar tarafından 2.dönem halinde 2519 çiftçi ile yüz yüze görüşülerek çalışmalar denetlenmiştir. Ayrıca Tarımsal Danışmanlık hizmeti veren Kişi/Kuruluş ve üretici örgütlerinin hizmet büroları da denetlenmiştir.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin düzenlenmesine dair yönetmeliğin geçici 5.maddesi gereği 01.11.2012 tarihinden önce verilen Tarım Yayımcısı/Danışmanı sertifikalarından Yönetmelik hükümlerine uygun olmayan 68 adet sertifikanın değişimi, 44 adet tarım yayımcısı/danışmanı sertifikasının vizesi yapılmıştır" dedi.

Daha sonra konu sorumlusu Ziraat Mühendisi Oğuzhan Uzunoğlu ise, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerini Destekleme ödemesi ikinci dönem işyeri ve çiftçi denetimleri sonuçları hakkında sunum yaptı.

Toplantı; Şube Müdürleri, Oda, Dernek, Birlik ve Kooperatif Başkanı ve temsilcilerinin konu hakkında görüşlerini dile getirmeleri ile sona erdi.
 

TYDH İl Teknik Komitesi Olağan Toplantısı Yapıldı Ali Selvi Oğuzhan Uzunoğlu Şevket Başyiğit TDDY Oda Dernek Birlik ve Kooperatif Başkanlığı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi