Başlığım

Çakır: Acil Müdahale Ekipleri Oluşturuyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi merkezde ve ilçelerde çıkabilecek yangınlara anında müdahale edebilmek için hareket kabiliyeti yüksek, hızlı ve pratik yangın söndürme araçları aldı.

Çakır: Acil Müdahale Ekipleri Oluşturuyoruz
Çakır: Acil Müdahale Ekipleri Oluşturuyoruz adminf
Bu içerik 978 kez okundu.

Belediye Hizmet Binası önünde yapılan tanıtım törenine büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ile itfaiye personelleri katıldı.
Yangınlara karşı daha hassas bir yaz ayı içerisindeyiz
Tanıtım töreni sırasında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “İlkbaharda yağışların bol olması nedeniyle yangınlara karşı daha hassas bir yaz ayı geçirmekteyiz. 2014 yılı içerisinde yaklaşık 514 yangına müdahale edilirken bu sene yılın ilk altı ayandı 1100’ün üzerinde yangına müdahale edildiği görülmektedir. Bu da daha çok dikkatli davranmamız gerektiğini ortaya koymaktadır. Malatyalı hemşerilerimizin bu konuda mutlaka hassasiyet içerisinde olmaları gerekmektedir. Özellikle kırsal bölgelerde kuru otlardan ve anız yangınlarından çıkan yangınlar oldukça fazla. Vatandaşlarımızın biraz daha hassas olmaları gerekiyor. İtfaiyedeki arkadaşlarımız Büyükşehir Belediyesine uygun bir şekilde standartlarımızı yükseltecek çalışmalar yapıyorlar” dedi.
Acil Müdahale ekibi oluşturuldu
Başkan Çakır; “Bugün tanıtımını yapmış olduğumuz araçlar ile birlikte her İlçemizde acil müdahale ekipleri oluşturuyoruz. Bu araçlardan birer tanesini bu ekiplerde kullanılmak üzere ilçelerimize göndereceğiz. Bu araçlarımız son derece gelişmiş, pratik ve kabiliyeti yüksek araçlar.  Bu araçlarımız özellikle dar mahalleler ile kırsaldaki mahallelerimizde çıkabilecek yangınlara daha kısa sürede ulaşma ve müdahale imkanı vermiş olacak. Yeni almış olduğumuz bu araçlar ile birlikte itfaiye filomuzun hareket kabiliyetini artırmış olduk.
Büyükşehir Belediyesi olarak filomuzu yenileme çalışmalarımız bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Özellikle merkezde yüksek katlara müdahale edebilecek iki aracı filomuza katacağız. Bunun yanında her ilçemize birer merdivenli araç kazandırmak için çalışmalar başlattık. Bu araçları da filomuza kattığımız zaman hem müdahale gücümüz hem de ekip gücümüz artmış olacak.
Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizdeki fiziki yapılanmayı tamamladık. Araç gereç olarak bazı eksikliklerimiz var, bu eksikliklerin giderilmesi için de gerekli alımları zaman içerisinde yapmaktayız. Büyükşehir Belediyesi olarak yapılaşmanın yoğun olarak yaşandığı TOKİ ve Çilesiz bölgelerinde de çalışmalar yapıyoruz. Bu bölgelerimize müdahale edebilecek bir alt şube kurulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Malaya itfaiye teşkilatımızı önümüzdeki süre içerisinde çok daha güçlü hale getireceğiz” şeklinde konuştu.
 

Çakır: Acil Müdahale Ekipleri Oluşturuyoruz TOKİ Çilesiz Ahmet Çakır Arif Emecen İtfaiye Araçları
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi