Başlığım

Çarşı İftarı Hekimhan’da Gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesinin ilçelerde başlatmış olduğu ‘Çarşı İftarı’ programları Hekimhan ilçesi ile devam etti.

Çarşı İftarı Hekimhan’da Gerçekleştirildi
Çarşı İftarı Hekimhan’da Gerçekleştirildi adminf
Bu içerik 1072 kez okundu.

Hekimhan ‘Çarşı İftarı’ programına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkçi, Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, daire başkanları ile binlerce vatandaş katıldı.  

İftar öncesi Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf musikisi korusu tarafından bir konser verildi.  

Millioğulları: Ramazan bereket ayıdır   

Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu’nun konser verdiği ‘Çarşı İftarı’nda bir konuşma yapan Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Ramazan ayının bereket ayı olduğunu belirterek, “Ramazan; birlik beraberlik ve yardımlaşma ayıdır. Bu bakımdan genelde bütün insanlarımız mahallelerinde birlik ve beraberliği sağlayarak, hep beraber iftar etmekteler. Bugün burada iftar programı düzenleyen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçen ekibine teşekkür ediyorum. Kadir Gecenizi de kutluyorum” dedi.

Çoban:  İftarlar biriliğimize beraberliğimize katkıda bulunuyor   

İlçelerinde gerçekleştirilen iftar programından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, ”Bugün burada bir arada olmamızı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a çok teşekkür ediyorum. Bugünkü iftarımız birliğimize ve beraberliğimize katkıda bulunacaktır. Ramazan ayınızı ve Kadir gecenizi tebrik ediyorum” dedi.  

Bayram sonrası Hekimhan’dan ayrılacağını belirten Çoban Hekimhanlılardan helalik istedi.  

Emecen:  İlçelerimiz ile birlikte hareket ediyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın başka bir iftar programı nedeniyle Hekimhan İlçesinde düzenlenen iftar programına çok arzu etmesine rağmen katılamadığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, “Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımlarımızı planlarken ve gerçekleştirirken ilçelerimiz ile birlikte tam bir uyum ve koordinasyon halinde hareket ediyoruz.  Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerde düzenlemiş olduğumuz ‘Çarşı İftarları’ ile de hemşehrilerimiz ile bir araya gelerek Ramazan’ın feyiz ve bereketinden hep birlikte istifade etmeye, bir ve beraber olmaya çalıştıklarını belirterek Ramazan ayının ve Kadir gecesinin hayırlar getirmesini temenni ediyorum ” dedi.

Tüfenkçi : Bizleri bir araya getiren Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ise yaptığı konuşmada, “Kadir gecesinde bizleri bir araya getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Geceniz mübarek, tutuğunuz oruçlar kabul olsun” dedi.

Şahin: Bu güzel geleneği yaşatanlara şükranlarımı sunuyorum

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesinin ve ilçe belediyelerinin atadan, dededen kalma bu güzel iftar geleneğini hatırladıkları ve yaşattıkları için emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Bu mübarek günde bizleri bir araya getirdiler. Bu mübarek Kadir Gecesinin birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve İslam coğrafyasında akan kanın durmasına vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz” şeklinde konuştu.   

 

Çarşı İftarı Hekimhan’da Gerçekleştirildi Türk Tasavvuf Bülent Tüfenkçi Mustafa Şahin Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Mesut Çoban Çarşı İftarları Aliseydi Millioğulları
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi