Başlığım

Kadir Gecesi’ne Özel Program

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı dolayısıyla birçok etkinlik düzenlerken, Kültür A.Ş. tarafından Kadir Gecesi’ne özel düzenlenen programda, binlerce izleyiciye büyük bir Kur’an, ilahi ve şiir ziyafeti çekildi.

Kadir Gecesi’ne Özel Program
Kadir Gecesi’ne Özel Program adminf
Bu içerik 1212 kez okundu.

Programa katılan Seyfullah Kartal okuduğu şiirlerle, Grup Dergah ilahilerle, Ahmet Tayyar, İranlı Seccad Azizullah, Ahmet Ebul Kasimi ve Güney Afrika’dan Abdurrahman Sadien okudukları Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle izleyenleri mestettiler. Özellikle gecenin finalinde Güney Afrikalı dünya birincisi hafız Abdurrahman Sadien tarafından okunan Kur’an’la Malatya adeta inledi.
Sümer Camii arkasında özel olarak hazırlanan alanda düzenlenen Kadir Gecesi Özel Programı, 13 Temmuz Pazartesi günü teravih namazı sonrası saat 10.45’de başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, daire başkanları, şube müdürleri ile binlerce seyirci katıldı.
Çakır: Her kesime ulaşılan etkinlikler yapıldı
Kadir Gecesi Özel Programında kısa bir selamlama konuşması yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, vatandaşların Kadir Gecesi’ni kutlayarak, Malatya’da Ramazan Ayı’nın iklimine uygun etkinlikler gerçekleştirildiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe Belediyeleri tarafından her kesime ulaşılan etkinliklerin yapıldığını kaydeden Başkan Çakır, merkez, ilçeler ve kenar mahallelerde iftar programları düzenlendiğini, Aspuzu’da Ramazan Geceleri ve Dini Yayınlar Kitap Fuarı’na vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirterek, “Kadir Gecesi’ne özel,  dünya birincisi hafızlarımız var. Onları dinleyeceğiz. Ramazan ayının vermiş olduğu, barış, kardeşlik, huzur ikliminin kıymetini bilmemiz lazım. Aynı zamanda tüm İslam coğrafyasında yaşayan Müslüman kardeşlerimize dua etmemiz lazım. Önümüzde bayramımız var. İnşallah Ramazan, Bayram ve bu Kadir Gecesi hürmetine barış, kardeşlik ve huzur gelir. Tüm insanlığa huzur gelmesini temenni ediyorum. Kadir gecenizi ve yaklaşan Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” dedi.
Seyfullah Kartal sunumunda şiir dinletisi
Kadir Gecesi Özel Programı, Seyfullah Kartal’ın sunumunda şiir dinletisiyle başladı. Emanet ve Bayrak şiirini muhteşem sesiyle yorumlayan Seyfullah Kartal, alanı dolduran binlerce seyirciye duygulu anlar yaşattı. Kartal ayrıca Kadir Gecesi ile Kur’an-ı Kerim’in önemini de anlattı.
Hafızlardan Kur’an, Grup Dergah’tan ilahi ziyafeti
Malatya Musa Kazım Camii İmam-Hatibi Ahmet Tayyar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden program, Grup Dergah’ın birbirinden güzel ilahileri ve İranlı Çocuk Hafız Seccad Azizullah ve yine İranlı Hafız Ahmet Ebul Kasimi’nin Kur’an ziyafetiyle sürdü.
Dünya birincisi hafız, Malatya’yı inletti
Gecenin finalinde dünya birincisi Güney Afrikalı Hafız, Abdurrahman Sadien dinleyicilere muhteşem yorumuyla Kur’an tilaveti sundu. Yarım saatten fazla Kur’an-ı Kerim okuyan Abdurrahman Sadien adeta Malatya’yı Kur’an sesiyle inletti. Düzenlenen alanı dolduran binlerce vatandaşın pür dikkat dinlediği programda, Sadien tarafından okunan Kur’an’la birlikte civarda geçen vatandaşlar da program alanına akın etti. Sahur’a kadar devam eden Kadir Gecesi Özel Programı, Abdurrahman Sadien ve Ahmet Ebul Kasimi tarafından birlikte okunan Esma-ül Hüsna’nın  ardından, yapılan dua ile sona erdi.


 

Kadir Gecesi’ne Özel Program Güney Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien Aspuzu Grup Dergah Ahmet Tayyar İran Seccad Azizullah Ahmet Ebul Kasimi Ahmet Çakır
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi