Başlığım

İzinsiz Kazılara Denetime

Görüntü kirliliğinin yanı sıra araç ve yaya trafiğinin güvenliği için yol ve kaldırımlarda gerçekleştirilen kazılar, sıkı bir şekilde denetleniyor.

İzinsiz Kazılara Denetime
İzinsiz Kazılara Denetime admins
Bu içerik 1095 kez okundu.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, gerek altyapı hizmet kurumları, gerekse de vatandaşlar tarafından gerçekleştirilen kazıların kapatılmasının yanı sıra, izinsiz kazı yapanların Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından takip ve denetimleri yapılıyor.
Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) ile koordineli bir şekilde çalışan Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, AYKOME Şube Müdürlüğü tarafından MASKİ, Telekom, FEDAŞ ve PEGAZ gibi kurumların altyapı hizmetlerinden kaynaklanan yol ve kaldırım zemin tahribatlarının veri paylaşımları yapılarak, tahrip olan yolların tamirinin yapılması için gerekli denetimler yapılıyor.
Sözkonusu bu kurumlarla birlikte vatandaşlar tarafından yapılan izinsiz kazılar da Zabıta ekipleri tarafından sıkı bir şekilde denetleniyor. Aralıksız yapılan kontroller sırasında izinli kazıların, iş bitiminden sonra kapatılması sağlanırken, izinsiz kazılarda ise cezai müeyyideler uygulanarak, kazılan yerler tamir edilerek, vatandaşın hizmetine sunuluyor.
Yaklaşık 4 bin tutanak düzenlendi
Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından Büyükşehir sürecinde kazı ve tahribatlarla ilgili olarak 3 bin 802 tutanak düzenlendiği belirtildi. Düzenlenen tutanakların; 197 adedinin duba tahribatı, 2490 adedinin zemin tahribatı, 1100 adedinin kaldırım tahribatı ve 15 adedinin ise trafik kazasından dolayı yön ve elektrik direği tahribatı ile ilgili olduğu kaydedildi.
Vatandaşlara uyarı brazzers
Gerek trafik güvenliğinin riske edilmemesi gerekse de görüntü kirliliğinin yaratılmaması için vatandaşlar, izinsiz kazı yapmamaları yönünden uyarılırken; izinsiz kazı yaptığı tespit edilen kurum ve kişilerin cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalacakları belirtildi.
 

İzinsiz Kazılara Sıkı Denetime AYKOME Şube Müdürlüğü MASKİ Telekom FEDAŞ PEGAZ
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi