Başlığım

Yeşilyurt Belediye Personeli Kan Bağışında Bulundu‏

Türk Kızılay’ı ile Yeşilyurt Belediyesi işbirliğiyle kan bağışı kampanyası başlatıldı. Yeşilyurt Belediyesi personeli düzenlenen etkinlikte kan bağışında bulundu.

Yeşilyurt Belediye Personeli Kan Bağışında Bulundu‏
Yeşilyurt Belediye Personeli Kan Bağışında Bulundu‏ admins
Bu içerik 1598 kez okundu.

Sosyal sorumluluk projelerine büyük duyarlılık gösteren ve etkinliklerde sürekli yer almayı tercih eden Yeşilyurt Belediyesi örnek bir çalışmaya daha imza attı.  ‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla hareket eden Türk Kızılay’ı ile Yeşilyurt Belediyesi ortak bir çalışmayla kan bağışı kampanyası başlattı.

Doğal Afetler başta olmak üzere acil kan arayan vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak  için kan bağışı kampanyalarına ağırlık veren Türk Kızılay’ına bağlı Kan Bağış Merkezi, toplumdaki duyarlılığı artırmak amacıyla Kamu ve Kuruluşlar nezdinde başlattığı çalışmalar kapsamında Yeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ Karşısındaki Hizmet Binasında kan bağışı ünitesi kurdu.

Kan Bağış Merkezi Kazanım Uzmanı Faruk Yılmaz yönetimindeki uzman ekip gözetiminde 1 gün süren etkinlikte Yeşilyurt Belediye personeli kan bağışında bulundu.

Başkan Polat,“Kan Vermek Sosyal Bir Sorumluluktur“

Kan bağışının toplumsal bir duyarlılık ve insani bir yaklaşım olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Sağlık açısından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın imdadına koşan Kızılay'ımızın rezervinde kan birikimine katkı sağlamak bizimde görevlerimiz arasındadır” dedi.
Türk Kızılay’ın çok ulvi bir görev yaptığını ifade eden Başkan Polat, “ Kızılay ile yaptığımız ortak çalışma doğrultusunda belediyemizde çalışan personellerimiz kan bağışında bulunuyor. Kan ihtiyacı olan vatandaşlarımızın imdadına koşan Kızılay'ımızın rezervinde kan birikimini artırmak için bizde üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Sağlık açısından bünyemize büyük faydası bulunan kan vermek aynı zamanda sosyal bir sorumluluktur. Hastanelerde şifa bekleyen hastalarımızın zaman zaman kan ihtiyacı oluyor bu kanıda Kızılay temin ediyor. Kan bulamadığı için hayatını kaybeden binlerce insanımızı düşünüp ona göre hareket etmemiz lazım. Acil kan ihtiyacı durumunda yaşanan ciddi sıkıntılar ve hayati tehlikeli durumları ancak kan bağışıyla bertaraf edebiliriz. Verilecek bir ünite kan bir hayat kurtaracaktır. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bugün başkasının yarın bizim kana ihtiyacımız olabilir, sağlıklı bir bünyeye sahip olan her bireyin kan bağışında bulunması bir gereklilik, zorunluluk olarak görülmeli. Ülke içindeki hizmetlerinin yanısıra ülke dışında meydana gelen olaylarda mazlumların ve ihtiyaç sahibi insanların elinden tutup sağlık hizmeti veren Kızılay’a herkesin sahip çıkması ve bu kuruluşumuzun çalışmalarında yardımcı olması gerekiyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak kan bağışı yaparak onlara destek veriyoruz. Kızılay’ı bu güzel hizmetlerinden dolayı tebrik ederken, kampanyaya katılıp kan bağışında bulunan personelimize teşekkür ediyorum “ dedi.  

Belediye olarak toplumu yakından ilgilendiren tüm sosyal projelerde yer almaya gayret gösterdiklerini ifade eden Başkan Polat, belediye çalışanları ile kan bağışı kampanyası yapmaktan ve insan sağlığına katkıda bulunmaktan son derece mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.
 

Yeşilyurt Belediyesi Kızılay Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi