Başlığım

Mezarlıklarda Kur-Anı Kerim Dolabı Uygulaması Başlatıldı

Battalgazi Belediyesi, İlçe genelindeki mezarlıklarda başlatılan yeni uygulama ile mezarlıklara "Kur-anı Kerim" dolabı yerleştirildi.

Mezarlıklarda Kur-Anı Kerim Dolabı Uygulaması Başlatıldı
Mezarlıklarda Kur-Anı Kerim Dolabı Uygulaması Başlatıldı admins
Bu içerik 1329 kez okundu.

İlçe genelinde ilk etapta 20 mezarlıkta gerçekleştirilen uygulamanın, tüm mezarlıklarda yapılacağı belirtilirken, vatandaşların bayram öncesi yapılan hizmetten dolayı çok memnun olduklarını ifade edildi.Ali Baba Mezarlığı'ndaki çalışmaları yerinde takip eden Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Haluk Şener, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın talimatları doğrultusunda bu uygulamayı hayata geçirdiklerini belirterek, "Battalgazi Belediyesi olarak büyükşehir yasası ile birlikte hizmet alanı  genişlemiştir. Gündüz nüfusu 550 bin olan bir ilçeye sahibiz. Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan'ında  ciddi bir ağır yükü var. Bizlerde birim müdürleri olarak üzerimize düşen görevlerin bilinci dahilinde mücadelemizi vermekteyiz. Bölgemizde  pekte uygulanmayan ve Malatya'mızda da ilk olarak  gerçekleştirdiğimiz bir uygulamamız var. İnsanlarımız  bayramlarda özellikle arife günlerinde gelenekler ve  Allah'a olan inancımızdan dolayı mezarlıklara ziyaretlere gelmekteler. Buraya koyduğumuz dolaplardaki Kur-anı Kerim kitabımızı ve Yasin-i Şerifleri okuyup geçmişlerinin  ruhlarına hediye edeceklerdir. Mezarlığa gelen insanlarımız hazırlıksız gelme ihtimaline karşılık Kuran-ı Kerim ve Yasin-i Şerif  getirmeyebilirler.Bu uygulama inşallah amacına hizmet eder ve halkımızda memnun kalır.Bu tür projelerde önümüzü açan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür ediyorum" dedi.

Meydanbaşı Mahalle Muhtarı Ramazan Şener ise,"Alibaba Mezarlığı'na yapılan bu uygulamadan dolayı Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ve  Battalgazi Başkanımız Selahattin Gürkan'a  mahallem adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Mezarlıklarda Kur-Anı Kerim Dolabı Uygulaması Başlatıldı Kuran Dolabı Meydanbaşı Mahallesi Ramazan Şener
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi