Başlığım

Şahin'den Gürkan'a Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a Bayram ziyaretinde bulundu. Ziyarette, belediye hizmetlerinin yanı sıra Şanlıurfa ve Adıyaman’da yaşanan terör olayları konuşuldu.

Şahin'den Gürkan'a Ziyaret
Şahin'den Gürkan'a Ziyaret adminf
Bu içerik 1139 kez okundu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in partisinin il ve Battalgazi ilçe yönetimi ile yaptığı ziyarette konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ramazan ayını dolu dolu yaşadıklarını belirterek, “Ramazan ayı bu yıl Malatya’da dolu dolu yaşandı. Bir taraftan Büyükşehir tırlarla ilçe ve mahallelerimizde sıcak yemek dağıtımı yaptı. Yeşilyurt Belediyemiz ise hastane ve sokak iftarları düzenledi. Bizde sokak iftarları ve mahallelerimizde iftar programları düzenledi. Merkezdeki iftar çadırımızda ise her gün 1500-2000 kişiye iftar verdi. Merkezdeki iftar çadırımızda sivil toplum örgütleri, diğer sosyal taraflar, toplum önderleri, kanaat önderleri, sendikalar, herkesim ortaklaşa organize olarak hizmet ettiği bir Ramazan oldu. Bayramı da çok güzel bir şekilde idrak ettik. Bugünde Sayın Milletvekilimiz ve partili arkadaşlarımız bizleri ziyaret ettiler. Bizleri onurlandırdılar. Bizim AK Parti’deki milletvekillerimiz halktan kopmadan halkla birlikte yaşıyorlar. İlçe köy ve mahallelerimize ziyaretler düzenleyerek, onların sorunlarını, sıkıntılarını yerinde görüp, çözüm üretmek için gerekli gayreti ve çalışmayı yapıyorlar. Belediye olarak da bizlere çok yakın çalışma içerisindeler. Bizim sıkıntı, öneri ve projelerimizi ilgili makamlara iletmek üzere çok büyük gayretler gösteriyorlar” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerinin Ramazan ayında güzel hizmet verdiğini belirterek,  “Ziyaretlerimiz çerçevesinde vatandaşların ilettikleri sıkıntıları çözmek için ziyaretlerimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen Nisan ayından bu zamana geçen süre içerisinde Büyükşehir Belediyemiz ve Metropol ilçelerimiz Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerimiz alt yapı çalışmalarını bitirerek, üst yapıya zaman ayırmanın vaktinin geldiğini gördük. Sahada vatandaşlarımızın memnuniyeti bunun iyi bir noktaya geldiğini gösteriyor. Ramazanda arkadaşlarımızın yaptığı iftar programlarında yolda kalmışların, kimsesizlerin doyurulmasında olağanüstü çalıştıklarını gördük. İftar çadırlarıyla birlikte yapılan gıda yardımları noktasında, belediyelerimizin güzel hizmetlerine şahit olduk. Belediyelerimiz bu hizmetleri yaparken kendi bütçelerinin ötesinde zenginden alıp fakir, fukaraya dağıtmaları da ayrıca bir güzellik” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Şahin, Şanlıurfa ve Adıyaman’da yaşanan terör olaylarına da değinerek, “Ülkemiz bir barış adasına dönmüş iken dünkü alçak saldırı, lanetli saldırı sonrası çok üzüldük. Ortadoğu, Ukrayna geçmişte Balkanlardaki yaşananlara baktığımızda ve Yunanistan’daki sefalet içinde yaşayan insanların tümüne göz attığımız zaman, Türkiye şükürler olsun ne Yunanistan’a, ne Ukrayna’ya ne de Ortadoğu’daki kardeş kavgasının bir parçası oldu. Biz iktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana halkla devletin kaynaşması açısından çok önemli çalışmalar yaparak, çok ciddi mesafeler katettik.  Çözüm süreci içerisinde bugüne kadar doğu ve güneydoğuda silahlı, kanlı terör örgütlerinin yapmış oldukları katliamları yaşamadık ve bundan sonrada yaşamayacağız. 2013 Mart ayından itibaren bu süreç iyi bir noktaya geldi. Ülkenin Ortadoğu benzeri bir kardeş kavgasına meydan vermeyişi, içerde insanımızı ziyadesiyle memnun etti. Analarımızın gözleri artık ıslanmamakta, babaların evlatlarını kaybetmedikleri dönemleri yaşadık. Şehit cenazelerine şahitlik etmiyoruz. Şu anda Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Alevi’si, Sünni’si ile artık birbirimizi kabullenecek bir dönemdeyiz. İşte bundan rahatsızlık duyan bazı çevreler özellikle AK Parti’nin iktidarda olduğu süreç içerisinde ortak dili kullanan muhalefet ve dış güçler, AK Parti gitsin de yerine kim gelirse gelsin mantığı var. Aslında asıl amaç AK Parti’nin gitmesi değil, ülkedeki istikrarın bozulmasına yönelik bir takım faaliyetler vardı. Bunlar kısmen başarılı oldular. Bu durumdan tatmin olmayan bazı güçler, ülkede kaosun oluşması için var güçleriyle çalışıyorlar. Kardeş kavgası oluşmasını ve Ortadoğu benzeri bir yapının oluşması için bir takım eylemleri yaptırıyorlar. Kan dökerek içerideki istikrarı bozmak için çalışıyorlar. Emniyetimizin önleyici tedbirlerle bu süreç engellenmeye çalışıldı. Ama maalesef dün lanetli bir terör örgütü, artık hangisi olursa olsun hiçbirinin birbirlerinden farkı yok. Bize ne IŞİD yakın, ne PKK,  ne de DHKP-C yakın. Biz, silahlı terör örgütü kim ise, ellerinde kan dökmeye yönelik ister silah olsun, ister bomba olsun, ister canlı bomba olsun, bunların tümünü birden şiddetle lanetliyoruz. Dün saat 12.02’de bomba patlatıldı, birileri hemen suçluyu IŞİD ve İktidara mal etmek için ortaya çıktılar. Saçma sapan, iğrenç açıklamalarda bulunanlar oldu. Peşin hükümlüler akan kanın müsebbibini AK Parti göstermek için ve bu algıyı oluşturmak için çalışan en az terör örgütleri kadar lanetli bir takım kesimler var. Yani arka planı çözülmeden kalkıp da birilerine bunu yakıştırmanın ne kadar haksız olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Şahin'den Gürkan'a Ziyaret AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Ramazan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi