Başlığım

Büyükşehir Belediyesi Yazıhan’da 90 Km Yol Çalışması Yaptı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yazıhan ilçesinde ilk etap çalışmaları kapsamında 90 kilometre uzunluğunda yol bakım, asfalt ve iyileştirme çalışması gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Yazıhan’da 90 Km Yol Çalışması Yaptı
Büyükşehir Belediyesi Yazıhan’da 90 Km Yol Çalışması Yaptı adminf
Bu içerik 2174 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesi, Yazıhan’a bağlı Erecek, Ambarcık Şevkibey çiftliği, Hamidiye Buzluk, Sinan, İriağaç, Böğürtlen, Karayılan, Duracasu Kömüşhan ve Bahçelievler Mahallesinde asfalt bakım onarım çalışması yaptı.

Durucasu, Kömüşhan, Yeniköy, Kurugöl ve Yeni Mahalle yollarında da stabilize yol çalışması bitirilerek hizmete sunuldu.

Yazıhan Kömüşhan, Durucasu Kurugöl yolu ile Çivril Tomolar grup yolunda ise yol genişletme çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi yolları asfalta hazır hale getirdi.

Büyükşehir statüsü ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin başta içmesuyu ve yol olmak üzere Yazıhan’daki sorunları bir bir çözdüğünü belirten Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Büyükşehir Belediyesinin kalkınmayı yollardan başlattığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların herkes tarafından takdir edildiğini belirten Öztürk, “Büyükşehir Belediyemiz, bizim en büyük sorunlarımızın başında gelen içmesuyu sorununu geçtiğimiz yıl çözmüştü. Bu yıl da yol sorunlarımız çözülüyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan saha çalışmaları ve araç altyapısına yapılan büyük takviyeler sayesinde Büyükşehir Belediyemiz sorunları bir bir çözüyor. Güzel Yazıhan’ımıza önemli işler yaptılar. Yapmaya da devam ediyorlar. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çakır olmak üzere Büyükşehir Belediyemize ve personeline  teşekkür ediyoruz” dedi.
 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yazıhan Erecek köyü Ambarcık köyü Şevkibey çiftliği Hamidiye köyü Buzluk köyü Sinan köyü İriağaç köyü Böğürtlen köyü Karayılan köyü Duracasu köyü Kömüşhan köyü Bahçelievler Mahallesi Yeniköy köyü
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi