Başlığım

Yeşilyurt Belediyesinin Hizmet İçi Eğitim Semineri Tamamlandı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Semineri sona erdi.

Yeşilyurt Belediyesinin Hizmet İçi Eğitim Semineri Tamamlandı
Yeşilyurt Belediyesinin Hizmet İçi Eğitim Semineri Tamamlandı adminf
Bu içerik 1018 kez okundu.

Beş  gün boyunca Mahmut Çalık Anadolu Lisesinin Toplantı Salonunda gerçekleşen Hizmet İçi Eğitim Seminerine Yeşilyurt Belediyesinin birimlerindeki personellerin yanısıra Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Maski’den personeller katıldı.
İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin tarafından verilen eğitim seminerinde “ 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Analitik, Bütçe Sınıflandırılması ve Taşınır Mal Yönetmeliği, Genel İhale Süreci, İhale Mevzuatında Yapılan Son Değişiklikler, 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu ve 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu” hakkında personellere bilgiler aktarıldı.
Seminerin tamamlanması nedeniyle düzenlenen törene Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner, Haydar Şahin ve Birim Müdürleri katıldı.
Polat; “ Gelişimin Sürekliliği İçin Bilgilerin Güncellenmesine Önem Veriyoruz”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Hizmet İçi Eğitim Seminerlerinin Belediyenin hizmet akışında büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.
Personellerinin her yönden gelişmesine ve bilgilenmesine önem verdiklerini vurgulayan Başkan Polat, “ Belediye olarak halkımıza hizmet götürürken fark yaratmak durumundayız, hiç birimiz sorumluluğumuzun sadece şu anda temsil ettiğimiz makamla sınırlı olduğunu düşünmememiz gerekiyor. Hepimiz sorumlu olduğumuz alanda en iyi hizmeti vermek durumundayız. Bir bütün olarak bu Ülkeyi, İslam ümmetini ve insanlığı temsil ediyoruz, attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün sadece bizi ilgilendirmediğini aslında dünyadaki bütün mazlumları ve İslam Ümmetini ilgilendirdiğini bilinci ve şuuru içerisinde olmamız gerekiyor. Sürekli gelişim göstermek içinde okumamız, kendimizi yenilememiz, bilgilerimizi güncellememiz  gerekiyor. Bunu sağlamakta tabiî ki eğitimden geçmekte. Yeşilyurt Belediyesinde çalışan tüm personelin bu şekilde düşündüğüne inanıyorum ve bunu ihmal etmeyeceklerine eminim. Halkımıza hizmet götürürken akıcı ve seri olabilmek mevzuatları iyi bilmekle alakalı, personelimizin eğitimli olması içinde tüm çabayı gösteriyoruz.Sürekli ileriyi hedefliyoruz ve bu yolda ilerlerken okuma ve eğitime her zaman önem vereceğiz” dedi.
Başkan Polat konuşmasının sonunda, seminere eğitimci olarak katılan İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin ile seminere ev sahipliği yapan Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Yetkililerine, Fırat Kalkınma Ajansına, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Maski’den katılan personellere teşekkür etti.

Tahir Tekin, “ Yeşilyurt Belediyesinin Eğitime Verdiği Destek Takdire Şayandır“
İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin ise, Eğitim seminerinin organizasyonunu yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat başta olmak üzere  Başkan Yardımcıları ve katılan bütün personellere teşekkür etti.
Beş günlük eğitim çalışmasında değişen ve güncellenen mevzuatlarla ilgili sunumlar yaptıklarını ifade eden Tahir Tekin, “ Mali Mevzuat, 5018 sayılı Kanun, Bütçe ve İhale Kanunu başta olmak üzere geniş bir yelpazede bilgiler aktarmaya çalıştık. Bir yandan değişen mevzuatlarla ilgili bilgiler aktarırken personellerin yönelttikleri sorulara da detaylı yanıtlar vermeye çalıştık. Belediyeler bilindiği üzere Devletin küçültülmüş hali, yelpazesi oldukça geniş her alanda mevzuatla ilgili birimleri söz konusu çok değişken bir seyir izlendiği içinde bilgilerimizin sürekli yenilenmesi, güncellenmesi ve diri tutulması gerekmektedir.Bunun farkında olan Yeşilyurt Belediyesi eğitim seminerlerine önem vermekte. Beş gün süren  seminerimizde umarım faydalı olmuşuzdur” dedi.
Yeşilyurt Belediyesinin eğitime verdiği desteğin takdire şayan olduğunu belirten Tekin, “  Seminerinin yapılmasını sağlayan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibinin eğitime verdiği desteği takdire şayan olarak görüyorum. Eğitime verdikleri önemi, açılışta ve kapanışta aramızda bulunmak suretiyle bizleri şereflendirmelerini ayrıca takdir ettiğimi ve bundan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim” dedi.
Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin’e Yeşilyurt Belediyesine bağlı YEKSAM öğrencileri tarafından yapılan Elif ve Vav tablosu ile kayısı paketi ikram etti.
Hizmet İçi Eğitim Seminerine katılan personellerin Eğitim Katılım Belgeleri Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner,Haydar Şahin, İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin ve Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Müdürü Abzuer Uludağ tarafından takdim edildi.

 

Yeşilyurt Belediyesinin Hizmet İçi Eğitim Semineri Tamamlandı Hacı Uğur Polat Haydar Şahin Mehmet Güner Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Maski Tahir Tekin YEKSAM
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi