Başlığım

Günlük 200–300 Kamyon Hafriyat Dökülüyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’da günlük 200–300 kamyon arasında hafriyat dökümü yapıldığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak hafriyat dökümüne disiplin getirildiğini söyledi.

Günlük 200–300 Kamyon Hafriyat Dökülüyor
Günlük 200–300 Kamyon Hafriyat Dökülüyor adminf
Bu içerik 1190 kez okundu.

Şehir mezarlığı yanında Temmuz ayında hizmete giren hafriyat döküm alanında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Günümüzde çevre ve doğanın büyük önem kazandığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllarda bu alanda önemli yatırım ve uygulamalar gerçekleştirdiğini söyledi.
Çevre kirliliğinin önüne geçilerek, rastgele dökümleri önlemek için Orduzu bölgesinde mevcut katı atık bertaraf tesisi yanındaki birinci hafriyat döküm alanından sonra Şehir Mezarlığı yanında ikinci bir Hafriyat Döküm Alanı oluşturulduğunu kaydeden Başkan Çakır, şu bilgileri verdi: “Meclis kararı doğrultusunda hafriyat dökümü için iki alan belirledik. Bunlardan birincisi Battalgazi bölgesi, ikincisi de Yeşilyurt bölgesindeki hafriyatlar için. Şu an inceleme yaptığımız Yeşilyurt bölgemizin için 100 dönümün üzerindeki bu alanı, Battalgazi bölgemizdeki de yine 200 dönüme yakın bir alanı hafriyat döküm sahası olarak ayırdık. Artık, hafriyatlar belirli bir sistem ve disiplin içerisinde dökülecek. Rasgele dökülen hafriyat atıklarını sahalarda görmeyeceğiz.”
Günlük 200–300 Kamyon Hafriyat Dökülüyor
Malatya genelinde günde 200–300 kamyon arası hafriyat dökümü gerçekleştirildiğini de kaydeden Başkan Çakır, Hafriyat işi yapan firmalar ile vatandaşlarımızın mutlaka belirlenen bu alanlara döküm yapması gerektiğini belirterek, aksi halde ağır cezaların uygulandığını söyledi. Çakır, “Netice itibariyle bu düzenlemeden sonra çevrede ciddi bir düzenleme ve disipline gitmiş olduk. Arkadaşlarımız şu anda hafriyat dökümlerini sıkı bir şekilde kontrol ederek, dökümünü yaptırıyor. Kaçak dökümlere önemli cezalar yazılıyor. Çevre cezalar çok ağır. Bu vesile ile bütün vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Hafriyatları düzenli bir şekilde belirtilen standartlara uygun olarak, belirtilen alanlara döksünler. Aksi halde bizler cezai işlem yapmak zorundayız” dedi.

 

Günlük 200–300 Kamyon Hafriyat Dökülüyor Ahmet Çakır 200–300 kamyon Hafriyat Döküm Alanı Orduzu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi