Başlığım

Ortak Değerler Platformu Suruç Katliamını Kınadı

Ortak Değerler Platformu Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen olayla ilgili bir basın açıklaması yaptı. İşte o açıklama:

Ortak Değerler Platformu Suruç Katliamını Kınadı
Ortak Değerler Platformu Suruç Katliamını Kınadı adminf
Bu içerik 1034 kez okundu.

KAMUOYUNA
Yaşamakta olduğumuz coğrafya olan Ortadoğuda, maalesef mesajlar, kan ve terör üzerinden verilmektedir. Emperyalist güçler, ortadoğuyu ve İslam coğrafyasını küresel hesaplarının kurbanı etmek istiyorlar.
Şu an kim tarafından hangi amaçla yapıldığı belli olmayan, Suruç’daki bombalı saldırıyı nefretle kınıyoruz. Saldırının en kısa sürede aydınlatılarak, benzer olayların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin ivedilikle alınmasını istiyoruz.
Bu tür olaylardan; kaostan beslenen, nemalanan, siyasi ranta dönüştürmek isteyen ve bu bahane ile halkı sokağa çekerek şiddeti tırmandırmak isteyen anlayışları sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. Bu anlayışı destekleyen, cesaret veren, temel yaşam haklarına kasteden, mala zarar veren herkesi şiddetle kınıyoruz.
Suruç'ta yaşanan saldırıyı; Hatay'daki, Gaziantep'teki, 6-7 Ekim Diyarbakır olayları, gezi olayları,paralel örgütün saldırılarından bağımsız olarak göremeyiz. Bu saldırıyı Türkiye'nin duruşu ve küresel hesaplardan bağımsız olarak okumak mümkün değildir.
Benzer saldırılar 7 Haziran öncesinden başlayarak devam etmektedir. Adana, Mersin, Ağrı, Erzurum, Diyarbakır saldırıları gibi; burada amaçlanan Türkiye’yi dea terör örgütüne destek oluyor algısı oluşturmaktır.
Bu algı ve yapılan tahrikler üzerinden 6-7 Ekim'de 50 yi aşkın insanımız hayatını kaybetti. Bugün Suruç'ta yaşanan olay üzerinden aynı tahrik ve nefret söylemi ile büyük bir sorumsuzluk örneği sergilenmektedir. Bu ve benzeri olaylar küresel bir hesabın ürünü olarak görülmelidir. Bir çok unsur gibi deaş da bu hesapların bir parçası olarak kullanılmaktadır. Bizler biliyoruz ki hamasi tutum ve davranışlar, tehdit ve nefret dili kimseye bir şey kazandırmayacağı gibi, küresel hesap sahiplerinin eğirmenine su taşıyacaktır.
Ortak Değerler Platformu olarak : Kamuoyunu, özellikle bölge halkımızı, devleti, siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını, kanaat önderlerimizi bu konuda daha duyarlı ve sağduyulu davranmaya davet ediyor, Suruç’ta meydana gelen insanlık dışı alçakça saldırıyı lanetliyor, yaralılara acil şifalar , ölenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyoruz
 

Ortak Değerler Platformu Suruç Katliamını Kınadı Adana Mersin Ağrı Erzurum Diyarbakır Suruç Şanlıurfa Meşale
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi