Başlığım

Tur Otobüsü ile Tarihe Yolculuk Yeniden Başladı

Battalgazi Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete sunulan Tur Otobüsü, tarihe yolculuğuna yeniden başladı. Şehirde farkındalık yaratan Tur Otobüsü’ne vatandaşların her geçen gün ilgisi artıyor.

Tur Otobüsü ile Tarihe Yolculuk Yeniden Başladı
Tur Otobüsü ile Tarihe Yolculuk Yeniden Başladı admins
Bu içerik 1195 kez okundu.

Battalgazi Belediyesi tarafından Malatya’da ilk kez geçtiğimiz yıl hizmete sunulan Tur Otobüsü, 2015 yılının ilk turuna çıktı. Eski Belediye Meydanı’nda sabah saat 10.00’da hareket eden Tur Otobüsü ile Yaz Kur-an Kursu’nda eğitim-öğretim gören öğrencilere tarihi mekânlar gezdirildi. Hamidiye Camii İmamı Şükrü Gezen, Tur Otobüsü ile tarihi mekânlara yapılan yolculuğun önemine dikkat çekerek, “Bugün Battalgazi Belediyesi’nin tertip etmiş olduğu gezi otobüsüyle ecdatlarımızın ve atalarımızın bizlere miras olarak bıraktığı Battalgazi'nin tarihi mekânlarını gezmekteyiz” dedi.
Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mercan Sarı’da, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda vatandaşların tarihi eserlere olan ilgisini çekmek ve tarihi eserler hakkında bilgi sahibi olmaları adına geçen yıl hizmete sunulan Tur Otobüsü’nü bu yıl da hizmete sunduklarını belirterek, “Yapılmış olan tarihi mekânlarımızın restorasyon sonrası sizlerle paylaşmak ve bilinçlendirmek istiyoruz. Her gün saat sabah 10.00, öğleden sonra 15.00’de tur otobüsümüz hizmete girmiştir. Geçen senede yapmıştık ve halkımız çok memnun kalmıştı. Bu senede kültürel miraslarımızı tanıyabilmek amacıyla böylesi turları düzenlemiş bulunuyoruz” diye konuştu.
 

Tur Otobüsü ile Tarihe Yolculuk Yeniden Başladı Tur Otobüsü Şükrü Gezen tarihi mekân Battalgazi Belediyesi Mercan Sarı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi