Başlığım

Yaşam ve Spor Merkezi Yapımında Sona Yaklaşıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Yaşam ve Spor Merkezi inşaatı ince işçiliğiyle birlikte tamamlanırken, açık spor alanları ile çevre düzenleme çalışmaları ise yoğun bir şekilde devam ediyor.

Yaşam ve Spor Merkezi Yapımında Sona Yaklaşıldı
Yaşam ve Spor Merkezi Yapımında Sona Yaklaşıldı adminf
Bu içerik 1098 kez okundu.

TSK Lojmanları kavşağında Şeker Fabrikası arazisi üzerine 53 dönümlük alanda yapılan Yaşam ve Spor Merkezi, gerek spor tesisleri ve gerekse yapım kalitesi ile Malatya’daki yaşam standartlarını yükseltecek bir proje niteliğini taşıyor.
Türkiye’de örnek gösterilecek yüksek standartlarda yapılan Yaşam ve Spor Merkezi’nin önümüzdeki aylarda hizmete açılması hedeflenirken, Merkezin açık spor alanları ile çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.
Gerek tasarımı ve gerekse işlevselliği ile şimdiden birçok Belediye’nin dikkatini çeken Yaşam ve Spor Merkezi, her türlü konfora sahip bulunuyor. Olimpik yüzme havuzları, çocuk havuzu, Türk hamamı, sauna, kapalı ve açık otopark, fitness, tenis, bilardo salonları, açık ve kapalı kafeteryalar, voleybol, basketbol, futbol ve tenis sahaları, yürüyüş yolları, oturma grupları gibi her türlü sağlıklı yaşam spor tesisinin yer aldığı Yaşam ve Spor Merkezi’nin inşaat çalışmalarında sona gelindi. Kapalı alanlar, ince işçiliği ile birlikte tamamen bitirilirken, çevre düzenleme çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Açık alan spor tesis inşaatları ise yoğun bir şekilde devam ediyor.
Birçok spor tesisi bulunuyor
17 dönüme yakın kapalı, 35 dönümün üzerinde de açık alanı bulunan Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde birçok spor tesisi bulunuyor.
Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde; 2 adet bay ve bayanlar için ayrı ayrı yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet masaj havuzu, 2 adet çocuk havuzu, dinlenme terasları, 2 adet fitness salonu, 2 adet geleneksel hamam, saunalar, bilardo, masa tenisi salonları, işyerleri, kapalı ve açık kafeteryalar, 4 adet tenis kortu, 4 adet basketbol ve voleybol sahası, 1 adet futbol sahası, yürüyüş ve bisiklet yolları ile açık ve kapalı otopark alanları yer alıyor.
Çakır: Yeni bir soluk getirecek
Yaşam ve Spor Merkezi’nin Malatya’nın sosyal ve kültürel hayatına yeni bir soluk getirerek, standartları yükselteceğini belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  çevre düzenlemeleriyle birlikte toplamda 16 milyon liraya malolması beklenen Merkezin, Malatya’nın yanı sıra bölgenin ilk merkezi olma özelliğini taşıdığını söyledi.
Çakır; “Yaşam ve Spor Merkezimiz, Malatya’mıza ve hemşerilerimize yakışır bir merkez olacak. Açıldığı zaman hemşerilerimiz de görecek ki, burası çok iddialı bir proje. Türkiye genelinde Malatya’mızın adını zikrettirecek, örnek gösterilecek bir proje. Tamamen bitme aşamasına gelen merkezimizde, şu an açık alanlarda son rötuşlar yapılıyor. Önümüzdeki aylarda hizmete açmayı hedeflediğimiz Yaşam ve Spor Merkezimizin, Malatya’mıza ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 

Yaşam ve Spor Merkezi Yapımında Sona Yaklaşıldı Yaşam ve Spor Merkezi Yapımında Sona Yaklaşıldı Olimpik yüzme havuzları çocuk havuzu Türk hamamı sauna kapalı ve açık otopark fitness tenis bilardo salonları açık ve kap
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi