Başlığım

Yeni Çöp Konteynırlarına Araç Takviyesi

Yeşilyurt’u her yönüyle örnek bir ilçe olabilmesi için “Yer Altı Yer Üstü Çöp Konteynırları” projesine büyük önem verdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Polat, “Daha temiz ve yaşanabilir bir “Yeşilyurt” oluşturmak için başlattığımız çalışmalarla her geçen gün yeni noktalara yer altı ve yer üstü çöp konteynırları yerleştiriyoruz. Yerleştirilen çöp konteynırlarında çöp toplama işlemleri için araç takviyesi yaparak araç parkını güçlendiriyoruz” dedi.

Yeni Çöp Konteynırlarına Araç Takviyesi
Yeni Çöp Konteynırlarına Araç Takviyesi adminf
Bu içerik 1015 kez okundu.

Polat, “Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekiplerimiz Arı Gibi Çalışıyor”

Çevre temizliğine önemli katkılar sağlayan modern bir sistem olan yer altı ve yer üstü çöp konteynırları ile temizlikte bölgede örnek belediye olduklarını ifade eden Başkan Polat, “Göreve geldiğimiz ilk gün “Tertemiz bir Yeşilyurt” hedefi ortaya koymuştuk. Türkiye’de örnek alınacak bir ilçe konuma ulaşmak için öncelikle hizmet verdiğiniz bölgeyi daha temiz ve yaşanabilir bir hale getirmek gerekir. Bunu sözde bırakmadan icraata dönüştürmek için çaba harcıyoruz. Öncelikle hizmet sınırlarımız içerisindeki cadde ve sokak temizliğini yapan personel sayısını artırdık. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı personellerimiz görev yaptıkları bölgelerde adeta arı gibi çalışarak halkımızın layık olduğu temiz bir çevrenin oluşmasını sağlıyorlar” dedi.

Kırsal mahallelerdeki çöp toplama işine öncelik verdiklerini ifade eden Başkan Polat, “Belediyemize bağlanan kırsal mahallelerimizin daha temiz bir görünüme kavuşması için çöp toplama işine öncelik verdik. Ekiplerimiz ve mahalle muhtarlarımız tarafından belirlenen noktalara çöp bidonları yerleştirdik. Ekiplerimiz haftanın belirli günlerinde bu çöpleri topluyorlar. Bu hizmetlerin yeterli olmadığının bilincindeyiz, farklı hizmetler getirmek durumundayız” dedi.

Polat, “2016 Yılı Sonuna Kadar 200 Adet Yer Altı Çöp Konteyneri Yerleştirilecek”

Başkan Polat, “Bölgemizde Kayseri, Diyarbakır, Kahramanmaraş gibi Büyükşehir Belediye Statüsüyle yönetilen kentlerde dahil bir çok ilde olmayan çevre kirliliğinin önüne geçen, hijyenik ve doğa dostu olarak kabul edilen “Yer Altı Yer Üstü Çöp Konteynırları” sistemlerimiz Avrupa standartlarındadır. 2014 yılında 100 adet çöp konteynırını yer altına yerleştirdik. Çevre kirliliğinin önüne geçen bu projenin devreye girmesinden sonra halkımızdan çok güzel tepkiler aldık. Muhtarlarımızla yapılan istişare toplantılarında gelen isteklerin yanı sıra vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alarak bu yılın ilk yarısında 50 adet konteynırın yer altına yerleştirme işlemini tamamladık. Bu ay içerisinde de 50 adet daha yerleştirip bu sayıyı inşallah yıl sonu itibariyle 200’e çıkartacağız. Sayı artıkça çöp toplama makinelerimizde o oranda artacaktır. Geçen yıl iki adet makine alımı yapmıştık, bu yılda bir adet makineyi daha parkımıza dâhil ettik” dedi.

Polat, “Daha Modern, Daha Sağlıklı, Daha Kullanışlı”

Yer altı ve yerüstü çöp konteynırları uzaktan kumanda yardımıyla yönettiği araç üstü vinç ile konteynırları kafa mekanizmasından kaldırılarak çöp aracı üzerine getirip, alt kapakların açılması suretiyle boşaltılabilecek özelliktedir. Dönüşümünü gerçekleştirdiğimiz çöp konteynırları daha önceden kullanılan 8-10 adet çöp konteynırlarını alabilecek kapasitede olduğu için bölgelerdeki tüm çöplerimizin toplama işlemini daha rahat gerçekleştiriliyor. Bu sayede çevre kirliliğinin önüne geçmiş olacağız. Bu daha modern, daha sağlıklı ve daha kullanışlı bir sistemdir. Ayrıca ana caddelerde kullandığımız ve estetik bir görüntüye sahip olan çöp konteynırlarından 50 adet yerleştirmiştik, bu yılda 50 adet daha yerleştireceğiz” dedi.

POLAT, “Evimizin Temizliği ve Düzeni Ne Kadar Önemliyse Yaşadığımız Bölgenin de Temizliği O Kadar Önemlidir”

Yaşam standardı yüksek düzenli bir ilçe konumuna yükselmek için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini vurgulayan Başkan Polat, “Evimizin temizliği ve düzeni ne kadar önemliyse yaşadığımız bölgenin de temizliği o kadar önemlidir. Yeşilyurt her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır, bizlerde üzerimize düşen sorumluluk gereği yaşam standardı yüksek tertemiz bir Yeşilyurt hedefiyle çıktığımız bu hizmet yolunda durmadan, yorulmadan hizmetlerimize devam edeceğiz. Her geçen gün bir adım daha ileriye atıyoruz” dedi.
 


 

Yeni Çöp Konteynırlarına Araç Takviyesi Yer Altı Yer Üstü Çöp Konteynırları Yeşilyurt Daha temiz ve yaşanabilir bir çöp bidonları
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi