Başlığım

Büyükşehir, Ana Arterleri Deterjanlı Suyla Yıkadı

Son haftalarda mevsim normallerinin üzerinde seyreden aşırı sıcaklar nedeniyle vatandaşlar bunalırken, Malatya Büyükşehir Belediyesi, gece yarısından sonra sorumluluk alanlarındaki ana arterleri, kaldırımlarla birlikte deterjanlı suyla yıkıyor.

Büyükşehir, Ana Arterleri Deterjanlı Suyla Yıkadı
Büyükşehir, Ana Arterleri Deterjanlı Suyla Yıkadı adminf
Bu içerik 1100 kez okundu.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, çevre ve halk sağlığının korunmasının yanı sıra aşırı sıcaklar nedeniyle vatandaşları rahatsız edici etkenlerden uzak tutmam amacıyla yol ve kaldırımlar haftada bir yıkanıyor.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına Bağlı Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürlüğü daha temiz ve sağlıklı bir Malatya için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Malatya’nın 16 ana arteri, ekipler tarafından deterjanlı ve tazyikli suyla yıkanarak pırıl pırıl yapılıyor. Cadde ve kaldırımlar ile birlikte, yol bölme dubaları da deterjanlı suyla yıkanıyor.
Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürlüğü ekipleri her hafta; Havaalanı kavşağından Mişmişpark Fuar alanına kadar olan çevreyolu, Fahri Kayahan Bulvarı, Hastane, Sivas, Atatürk, Fuzuli, Emeksiz, Turgut Temelli, İnönü, İsmetpaşa, Zabçıoğlu, Terminal, Cengiz Topel, Hasanbey, Tevfik Temelli ve Mehmet Buyruk Caddeleri’ni haftada bir geceyarısından sonra deterjanlı suyla yıkıyor.
Ayrıca gerekli hallerde; Hayvan Pazarı, Hal binası, MAŞTİ, Doğu Garajı, Köy Garajı, Tabiat Parkı, Katı atık sahası, şehir mezarlığı ile kanal ve su patlaması olan yerler de aralıklarla yıkanıyor.

 

Büyükşehir Ana Arterleri Deterjanlı Suyla Yıkadı Fahri Kayahan Bulvarı Hastane Sivas Atatürk Fuzuli Emeksiz Turgut Temelli İnönü İsmetpaşa Zabçıoğlu Terminal Cengiz Topel Hasanbey Tevfik Temelli Mehmet Buyruk C
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi