Başlığım

Çakır, Doğanşehir’de İncelemelerde Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Doğanşehir de sürdürdüğü yol hizmetlerinin büyük bir bölümünü tamamladı.

Çakır, Doğanşehir’de İncelemelerde Bulundu
Çakır, Doğanşehir’de İncelemelerde Bulundu admins
Bu içerik 1070 kez okundu.

Doğanşehir’de birinci etap çalışmaları kapsamında 19 noktada yol açma, genişletme, onarım ve asfaltlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 146 kilometre asfaltlama çalışması yaptı. Bu çalışmalarda 18 bin ton asfalt kullanıldı.

Birçok noktada çalışmalar tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi 6 aylık birinci etap çalışmalarında Doğanşehir ilçesine bağlı Altıntop Mahallesinde 4 kilometre birinci kat, 4.2 kilometre ikinci kat asfalt serimi, Çakırın Çiftliği Mahallesinde 3.5 kilometre, Sürgü Karşıyaka Mahallesinde 5 kilometre, Günedoğru Mahallesinde 4.5 kilometre, Hudut Mahallesinde 8.5 kilometre, Polat Mahallesinde 3 kilometre, Fındık Mahallesinde 5.5 kilometre, Çavuşlu mahallesinde 7 kilometre, Kurucuova bölgesi Yeşilova Mahallesinde 4.5 kilometre, Kalecik Mahallesinde 1 kilometre, Kadılı Mahallesinde 6 kilometre, Kırbayır Mahallesinde ise 4 kilometrelik asfalt çalışmaları yaptı.

Eskiköy Mahallesinde 8 kilometrelik yolda bakım, onarım ve yama çalışmaları devam ediyor. 7 kilometre uzunluğundaki Örencik Mahalle yolunda ise altyapı çalışmaları tamamlandı. Serme-sıkıştırma işlemleri devam ediyor. 4.5 kilometre uzunluğundaki Mestikolar Mahalle yolunda yol genişletme çalışmaları tamamlanırken, altyapı çalışmaları ise tüm hızıyla sürüyor.


Büyükşehir Belediyesi Çığlık Mahallesinde 2 kilometre uzunluğunda yeni yol açarken, uzun yıllardır kullanılmayan ve atıl durumda bırakılan Sanayi sitesini de Doğanşehir’e kazandırıyor. Altyapı ve yol çalışmalarının sürdüğü sanayi sitesi sonbaharda hizmete hazır hale getirilecek. Yeni devlet hastanesi yolu ile yeni yapılan cezaevinin içini de asfaltlayarak hizmete hazır hale getirdi.


Malatya Büyükşehir Belediyesinin Doğanşehir ilçesinde ismine yakışır şekilde büyük hizmetler yaptığını belirten Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Küçük: Önemli mesafeler katettik

Yol hizmetleri noktasında Büyükşehir Belediyesi sayesinde çok önemli mesafeler kat ettiklerini ifade eden Küçük, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve ekibi yapılan hizmetleri yerinde inceleyip, yapılacak olan hizmetlerle ilgili olarak da görüş alış verişinde bulunmak üzere ilçemize geldi. Bu noktada Büyükşehir Belediyemize ne kadar teşekkür estik azdır. Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Doğanşehir gibi birçok ilçede çalışma yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Biz de tüm imkanlarımızı seferber ederek, Büyükşehir Belediyemize destek oluyoruz. Tek amacımız güzel Doğanşehirimizin güzel insanlarına hizmet etmektir” dedi.

Çakır: Doğanşehir’de 146 km asfaltlama yaptık

Doğanşehir’in gelişip büyümesinin Malatya’ya çok şeyler katacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise ilçelere kültür merkezleri, köy evi, mezbahane, çocuk oyun ve dinlenme parkları,  kapalı yüzme havuzları, mahalle meydanları gibi birçok proje yapacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin Doğanşehir ilçesinde 18 aylık süre içerisinde 146 kilometre asfaltlama çalışması yaptığını ifade eden Başkan Çakır, “MASKİ Genel Müdürlüğümüz bu yaz döneminde 6 kilometre içmesuyu, 3 kilometre de kanalizasyon şebeke hattı döşedi. İlçemizde içmesuyu ve kanalizasyonla ilgili yenileme çalışmalarını sürdüreceğiz. Bu çalışmalarla ilgili her şeyi tamamladık. Yakında ihaleye çıkaracağız. Yol hizmetleri noktasında da çalışmalarımız devam edecek. Bitirilen yerler güzel olmuş. Vatandaşlarımızın yapılan hizmetleri beğenip takdir etmesi, bizleri de mutlu etti” dedi.

Kırsal mahallelerde inceleme

Polat, Fındık, Çavuşlu, Günedoğru, Hudut mahalleleri ile Sürgü ve Kurucuova bölgelerini de gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı mahalle sakinleri çoşkulu bir şekilde alkışlarla karşıladı.

Yapılan hizmetleri değerlendiren mahalle muhtarları, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Mahallelerinin değişime uğradığını belirten muhtarlar, “Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetleri huzur getirdi. Artık bir araç geçtiği zaman toz toprak olmuyor. Balkonlarımızda, çardaklarımızda rahatça oturabiliyoruz. Bu işe kadınlarımız ve çocuklarımızda sevindi. Kadınlarımız artık kapı ve pencerelerini rahatça açabiliyorlar. Çocuklarımız daha rahat yollarda bisiklet sürüp, oynayabiliyorlar. İl dışında yaşayıp, yazın gelen bazı vatandaşlarımız yapılan hizmetlerden dolayı bölgeyi tanıyamadıklarını söylüyorlar. Bunları bizleri de gururlandırıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Çakır Doğanşehir’de İncelemelerde Bulundu MASKİ Kurucuova köy evi mezbahane çocuk oyun dinlenme parkları kapalı yüzme havuzları Doğanşehir
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi