Başlığım

Vali kamçı Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Toplantısına katıldı

Vali Kamçı, Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ve 22 nci si ilimizde gerçekleştirilen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu İstişare ve Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

Vali kamçı Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Toplantısına katıldı
Vali kamçı Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Toplantısına katıldı adminf
Bu içerik 985 kez okundu.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından bu güne kadar Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilen İstişare ve Yönetim Kurulu toplantılarının 22 nci si ilimizde gerçekleştirildi

Toplantının açılış öncesi yapılan Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra açılış konuşmasını Kaysı Kent Yeşilyurt, Battalgazi Muhtarlar Dernek Başkanı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erdal Yağlıcı gerçekleştirdi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Vali Kamçı yaptığı konuşmada;  “ Muhtarlarımız halkla iç içe yaşayan, halkımızın sorunlarını kaynağından öğrenme şansına sahip olan, devlet-vatandaş arasında köprü vazifesi gören görevlilerdir. Her ne kadar “yerel yönetim” ifadesinden belediyeler anlaşılıyorsa da, muhtarlıklar da yerel yönetimin önemli bir birimidir. Bu bağlamda “muhtarlar demokrasinin temel taşıdır” demek çok yerinde olacaktır.

Türkiye’de takriben 53.000 muhtar görev yapmaktadır ki, bu da ortalama 1400 kişiye bir muhtar tekabül ettiği anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bu rakamlar, muhtarların sistem içerisinde ne kadar önemli bir yer tuttuğunu net bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu nedenle, muhtarlarımızın, yasaların kendilerine verdiği sorumluluk ve yetkiler çerçevesinde hassasiyetle çalışmalarının ülkemizin ufkunu aydınlatacağından şüphemiz yoktur.

Büyükşehir Yasası neticesinde genişleyen hizmet ağına bağlı olarak muhtarlarımızın sorumlulukları da perçinlenmiş olmaktadır. Çünkü özellikle kırsal bölgelerde görülen değişim ve dönüşümlere binaen ortaya çıkan sorunlar ve halkımızın talepleri muhtarlarımız aracılığıyla yetkili mercilere iletilecek ve en kısa sürede gerekli düzenlemeler yapılarak halkımıza arz edilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 22. İstişare ve Yönetim Kurulu Malatya Toplantısı’na iştirak eden değerli misafirlerimize “hoş geldiniz” diyor, toplantınızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sağlık ve esenlik dilekleriyle hepinize sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. İbrahim Gezere tarafından “Şehir ve Sosyal Girişimcilik” konulu bir konferans verildi.

 

 

Vali kamçı Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Toplantısına katıldı Zeki Sarılar Şehir ve Sosyal Girişimcilik İbrahim Gezer
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi