Başlığım

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan 81 İl’den Gelen Muhtarları Ağırladı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 22. İstişare ve Yönetim Kurulu toplantısı Malatya’da yapılıyor.

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan 81 İl’den Gelen Muhtarları Ağırladı
Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan 81 İl’den Gelen Muhtarları Ağırladı adminf
Bu içerik 1062 kez okundu.

İstişare ve Yönetim Kurulu toplantıları çerçevesinde Türkiye’nin değişik illerinden gelen muhtarları Battalgazi Belediye Başkanı Selehattin Gürkan tarafından Çamlıca Restorant’da ağırladı. Yemeğe konfederasyona bağlı tüm Türkiyedeki muhtarlar katıldı.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 22. İstişare ve Yönetim Kurulu toplantısına katılmak üzere Malatyaya gelen muhtarlara yemek verdi. 81 ilden gelen Konfederasyona bağlı muhtarı ağılamaktan mutluluk duyduğunu belirten başkan Gürkan, muhtarların demokrasi nehirinin esas kaynağı olduğunu söyledi. Yemekte konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Malatya’nın İnsanlık tarihi ve İslam tarihindeki önemine değindi. Gürkan konuşmasında şunları söyledi: ”Ülkemizin değişik kentlerinden ilimize gelen tüm misafirlerimiz hoş geldiniz. Sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Battalgazi ‘Anadolu’yu Anayurt yapan’yerdir. 1071’den 400 yıl önce Battalgazi, Emir Ömerler, kırklar, yediler, üçler buraya gelerek Anadolu’nun fetih sürecini 1071’den 400 yıl hazırlamışlardır. Horosan erenleri dediğimiz insanlar tarafından da Anadolu’nun hem fetih sürecini kılıçla, hemde ilmi olarak Mevlanalar, Saadettin Koneviler, İbni Arabiler Malatya’da Şahabe-i Kübra Medresesinde yetişerek tüm Anadoluya yayılmışlardır. Tarihe baktığımız zaman Battalgazi’nin türbesinin Eskişehir’de Seyitgazi’de olduğunu görürüz ve Battalgazi’nin babası Hüseyin Gazi’ninde şehadetini Ankara kalesinde olduğunu görürüz. Yani Battalgazi ve Malatya’nın dünya ve Türkiye tarihindeki önemi budur. İslam tarihinde bu kadar önemli bir yer alan Malatyamız, insanlık tarihindede oldukca önemli bir yere sahiptir. ilk yerleşim birimi Arslantepe ve Cafer Höyük, ilk bürokrasi hayatının, ilk devlet hayatının, ilk muhasebe kayıtlarının, ilk demirin kullanıldığı yerde burası Arslantepe ve Cafer Höyüktür. Yani Malatya Yukarı Mezopotamya’daki ilk yerleşim birimidir. İlk yerleşim yeride Battalgazidir”dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Muhtarların demokrasi nehirinin esas kaynağı olduğunu belirterek, muhtarların kendileri nezdinde kıymetli oluğunu belirtti. Başkan Gürkan: “Muhtarları ben tarif ederken, muhtarlar demokrasi nehirinin esas kaynağıdır. En küçük yerleşim yerinde bizzat seçilerek demokrasinin tam tekamül vetemayüz ettiği seçimle gelen taçlandırılmış kişiler muhtarlardır. Onun için muhtarlarımız bizim nezdimizde gerçektende kıymetlidir. Muhtarlar bizzat vatandaş nezdinde seçilmenin yanında güvenilir kişilerdir. Muhtarlar aynı zamanda memleketin hafızası ve memleketteki insanların sır küpüdür. Dolayısıyla gönlümüz muhtarlarımızın daha iyi yerde olmasını arzu eder. Hükumetimiz dönemindede muhtarlarımıza asgari ücret üzerinde maaş bağlanması ve dahada yüksek bir maaş bağlanması temel amacımızdır”. İfadelerini kullandı.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan 81 İl’den Gelen Muhtarları Ağırladı Selehattin Gürkan Çamlıca Restorant Arslantepe Cafer Höyüktür
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi