Başlığım

Kernek Külliyesi Bitmek Üzere

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde İl Müftüsü Ümit Çimen, Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ve daire başkanları ile birlikte İpek Caddesi Kernek Külliyesi ve Sabit Semt Pazarı inşaatında incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kernek Külliyesi Bitmek Üzere
Kernek Külliyesi Bitmek Üzere adminf
Bu içerik 1988 kez okundu.

Çakır: “Fiziki anlamda önemli yatırımlar gerçekleştirdik”
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır inceleme gezisi sırasında; “Asma katı ile birlikte yaklaşık 400 m2’lik bir camiye sahip olan İpek Caddesi Kernek Külliyesi içerisinde öğrencilere yönelik eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü Eğitim Merkezi, yaşlı vatandaşlarımızın zaman geçirecekleri Yaşlı Evi, sanatsal faaliyetlerin icra edildiği merkezler, kafeterya ve kütüphane hizmetlerinin verildiği nezih bir mekânı bu bölgemize kazandırmış olacağız.
Birkaç mahallemizin değil birçok mahallemizin istifade edebileceği güzel bir mekânı Malatya’ya kazandırmış oluyoruz. Böyle güzel ve nezih mekânları Malatya’nın farklı bölgelerine kazandırmak hedef ve gayreti içerisindeyiz” şeklinde konuştu.   
Çakır: “Farklı bir proje gerçekleştirdik”
İpek Caddesi Kernek Külliyesi ve Sabit Semt Pazarı projesinin bölgede birçok ihtiyaca cevap vereceğini belirten Başkan Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak fiziki anlamda önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Bu yatırımlar içerisinde kültür merkezleri, sanatsal faaliyetlerin icra edildiği sosyal tesisler ile öğrencilerimize, yaşlılarımıza ve bayanlara yönelik tesisler önemli yer tutmaktadır.
İpek Caddesi trafik yoğunluğu olan, Cuma günleri kurulan halk pazarı ile birlikte trafik karmaşası ve yoğunluğu daha da artan bir caddemiz. İpek caddesindeki trafik sorununu çözmek ve bu bölgemizdeki sosyal ihtiyaçları karşılamak amacıyla Malatya’da ilk defa farklı bir proje gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz bu proje ile giriş katı Cuma günleri Pazar yeri olarak pazarcı esnafına, ikinci katını ise Cami ve Kültür Merkezi olarak projelendirdik” dedi.
 

Kernek Külliyesi Bitmek Üzere Ahmet Çakır Ümit Çimen Arif Emecen İpek Caddesi Kernek Külliyesi Sabit Semt Pazarı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi