Başlığım

Baba, Oğul ve Torun Aynı Kursa Gidiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM)’nde bir çok alanda kurslar devam ediyor. MABESEM bünyesinde Malatya'da ilk kez açılan Bakır Rölyaf (kabartma) ise bu kurslardan birisi.

Baba, Oğul ve Torun Aynı Kursa Gidiyor
Baba, Oğul ve Torun Aynı Kursa Gidiyor adminf
Bu içerik 1219 kez okundu.

2 ay önce açılan ve şuan 15 kursiyeri bulunan Bakır Rölyaf kursu, her kesimden ilgi toplarken, bu kursta bir tablo dikkat çekiyor. Bu dikkat çeken tablo, kursun 3 kuşağı bir araya getirmesi. Baba, oğul ve torun hafta sonları birlikte MABESEM'de açılan Bakır Rölyaf kursuna katılarak hem zamanlarını değerlendiriyorlar,  hem de değişik eserler ortaya çıkarıyorlar.
Emekli baba, memur oğul ve öğrenci torun hep birlikte hafta sonları MABESEM’e gelerek Bakır Rölyaf yapıyorlar.
Baba Yıldırım: Güzel eserler ortaya çıkarıyorum
2 aydır Bakır Rölyaf kursuna başladığını söyleyen emekli baba Mehmet Mustafa Yıldırım, " birkaç yıl önce emekli oldum. Buraya gelmeden önce zamanım boş geçiyordu. Oğlum Bakır Rölyaf öğretmeni. MABESEM bünyesinde böyle bir kursun açıldığını söyledi. 2 aydır bende bu kursa geliyorum. Boş vaktimi burada değerlendirerek güzel eserler ortaya çıkarıyorum. Şuana kadar Allah ve Peygamber ismini Bakır Rölyaf'a işledim. Birde saat yaptım. Şimdi ise ayna kenarı süsü yapıyorum. Oğlum ve torunumda bu kursa geliyor. Ailece burada çok güzel zamanlar geçiriyoruz. Allah belediyemizden ve belediye başkanımızdan razı olsun. Malatya için güzel bir sanat merkezi" dedi.
Oğul Yıldırım: Yapılan eserleri, hediye edebilirsiniz
Bir kamu kuruluşunda memur olarak çalıştığını belirten Mehmet Mustafa Yıldırım'ın oğlu  Selçuk Yıldırım ise "El işi ile uğraşmayı seviyorum. Boş zamanlarımda evde bilgisayarın başında oturmaktansa böyle bir yerde vakit geçirmek daha faydalı. MABESEM bünyesinde  bir çok alanda kursun açıldığını duydum. Ben de Bakır Rölyaf kursuna yatkınlık duyduğum için bu kursa geldim. İnsanların kahveye gidip boş vakit geçireceğine buraya gelmeleri daha güzel olur. Burada yaptığımız eserleri evimize süs olarak asabiliriz. Hediyelik olarak götürebiliriz. Masrafı olmayan bir kurs. Bu kursa vesile olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Torun Yıldırım: Eserlerimi duvara asacağım
Bakır Rölyaf'ın en küçük kursiyerlerinden olan Mehmet Mustafa Yıldırım'ın torunu Faruk Yıldırım da "Yaz tatilimi boşa geçirmemek için bu kursa yazıldım. Dedemin yaptığı eserleri görünce bende yapmak istedim. Dedem ve babamla birlikte kursa geliyorum.  Ben yaptığım rölyafları çerçeve yapıp duvara asacağım. Hedefim mühendis olmak. Bunun dışında diğer kurslara geleceğim" dedi.
Bakır Rölyaf kursunun öğretmeni Abdurrahman Yıldırım 14 yaşını dolduran herkesin Bakır Rölyaf kursuna katılabileceğini belirtti.
 

Baba Oğul ve Torun Aynı Kursa Gidiyor MABESEM Mehmet Mustafa Yıldırım Bakır Rölyaf Abdurrahman Yıldırım Selçuk Yıldırım
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi