Başlığım

Tecde Bulvarında Düzenleme Çalışmaları Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın önemli ulaşım akslarından biri olan Malatya-Yeşilyurt bağlantı yolunda düzenleme çalışmaları yapıyor.

Tecde Bulvarında Düzenleme Çalışmaları Yapılıyor
Tecde Bulvarında Düzenleme Çalışmaları Yapılıyor adminf
Bu içerik 1038 kez okundu.

Daha önce Meyvecilik Araştırma Enstitüsü önünde yol genişletme çalışmaları yapmış, 50 metre genişliğinde bulvar açarak, bu dönem içerisinde de asfaltlamıştı.

Gündoğdu Caddesinde yol genişletmesi yapıp, Figen Sokakta da 500 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde bir yol açan Büyükşehir, Tecde yolunun 2 kilometrelik bölümünde ise düzeltme çalışmaları yapıyor.

Tecde Mezarlığından başlayıp, yeni açılmakta olan 50 metrelik bulvarın önüne kadar ki bölüme kadar devam edecek çalışmaların Kurban Bayramına kadar bitirilmesi hedefleniyor. Çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğü Tecde yolunda toprak tesviye işlerinin tamamlanmasından sonra altyapı çalışmaları ve asfaltlama çalışmaları yapılacak.

Çakır incelemelerde bulundu

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Geziye, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, daire başkanları ve şube müdürleri katıldılar.

Tecde’nin Malatya’nın gelişen önemli bir alt merkezi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Tecde de 2009 yılından beri çalıştıklarını söyledi.

Çalışmalara Cengiz Topel Caddesi’nden başladıklarını kaydeden Başkan Çakır, “7 kilometre uzunluğundaki yolumuzun bu yıl 2100metrelik bölümünü yapıyoruz. Daha önce Cengiz Topel ve İsmet Paşa Caddesini düzenlemiştik. Geçen yıl Meyvecilik Araştırma Enstitüsü’nün bulunduğu bölümü yaptık. Bu yıl da Tecde Mezarlığı’ndan başlayıp, yeni açtığımız bulvara kadar ki bölümü yapıyoruz. Yolun kodu çok yüksekti. Şimdi burada o kot düşürülüyor. Yine bölgemizde farklı noktalarda da çalışmalar yapıyoruz. Tecde, Malatya’nın sağlıklı gelişen önemli bir alt merkezi. Bu çalışmalarımızı Kurban Bayramına kadar bitirmeyi arzuluyoruz. Ekiplerimiz gece-gündüz demeden özverili şekilde çalışıyorlar. Hemşerilerimizden bu çalışmaları anlayışla karşılamalarını bekliyoruz” dedi.


 

Tecde Bulvarında Düzenleme Çalışmaları Yapılıyor Arif Emecen Zeki Sarılar Ahmet Çakır Tecde Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Tecde Mezarlığı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi