Başlığım

Duvarlara, Osmanlı ve Selçuklu Askerlerinin Resimleri Asıldı

Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından tarihi eserlerin bulunduğu alanlarda görsel farkındalık oluşturuluyor. Bu kapsamda Kanlı Kümbet’in bulunduğu alandaki duvarlara Osmanlı ve Selçuklu askerlerinin betimlendiği resimler asıldı.

Duvarlara, Osmanlı ve Selçuklu Askerlerinin Resimleri Asıldı
Duvarlara, Osmanlı ve Selçuklu Askerlerinin Resimleri Asıldı adminf
Bu içerik 1123 kez okundu.

Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Selçuklu döneminde 12 ve 13. yüzyılda yapılan Kanlı Kümbet’in bulunduğu alandaki duvarlara asılan resimler, görsel farkındalık oluşturuyor. Osmanlı döneminde adaleti yerine getirmek için kullanılan Kanlı Kümbet, yeni dönemde tarihi değeri ile vatandaşların ilgisini çekiyor.  Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda tarihi eserlerin yaşayan ve yaşatılan mekânlar haline getirilmesi noktasında yapılan çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda görevli Beyza İnan tarafından yapılan Osmanlı ve Selçuklu askerlerinin betimlendiği resimler, Kanlı Kümbet’in bulunduğu alanın duvarlarına asıldı. Kanlı Kümbeti gezmeye gelen vatandaşların uygulamadan son derece memnun kaldıkları belirtildi. Proje koordinatörü Meral Şener’in takip ettiği uygulamanın diğer alanlarda da devam edeceği kaydedildi.

 

Duvarlara Osmanlı ve Selçuklu Askerlerinin Resimleri Asıldı Park ve Bahçeler Müdürlüğü Osmanlı Selçuklu Kanlı Kümbet Meral Şener Beyza İnan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi