Başlığım

Karaciğer Nakli Hastanesi ile İlgili Toplantı Kalegöl Otel’de Yapıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, İnönü Üniversitesi karaciğer nakli grubu ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Karaciğer Nakli Hastanesi ile İlgili Toplantı Kalegöl Otel’de Yapıldı
Karaciğer Nakli Hastanesi ile İlgili Toplantı Kalegöl Otel’de Yapıldı adminf
Bu içerik 1874 kez okundu.

Kalegöl Otel'deki toplantıya Üniversite üst yönetiminin yanı sıra, Tıp Fakültesi Dekanı ve Yardımcıları, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi ve Yardımcıları, karaciğer nakli grubu başkanı, Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri, organ nakillerinde katkı sağlayan diğer ana bilim dalı başkanları ve öğretim üyeleri katıldı.
Tıp Fakültesi Dekanı ve TÖTM Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen ile Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Yakupoğulları, yapımı tamamlanmak üzere olan Karaciğer Nakli Hastanesinin son durumu hakkında bir sunumda bulundular. Yapılan sunumda, Karaciğer Nakli Hastanesinin Eylül ayı başında hizmete hazır hâle geleceği ifade edildi. Daha sonra kürsüye gelen karaciğer nakli grubu başkanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz ise, sunumunda, karaciğer nakli başta olmak üzere organ nakli ilgili mevcut çalışmalar, personel ve teçhizat durumu, ihtiyaçlar ve hedefler hakkında bilgiler paylaştı. Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'in başkanlık ettiği toplantıya katılan öğretim üyeleri, sunumlardan sonra Karaciğer Nakli Hastanesi ve karaciğer nakli başta olmak organ nakilleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak bu konudaki teklif ve taleplerini dile getirdiler.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, yapılan sunumları ve dile getirilen teklif ve talepleri değerlendirerek Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Hastanesinin Eylül ayı başında hizmete hazır hâle geleceğini, böylece önemli bir projenin daha tamamlanmış olacağını söyledi. Toplantı, birlikte yenen akşam yemeği ile sona erdi.
 

Karaciğer Nakli Hastanesi ile İlgili Toplantı Kalegöl Otel’de Yapıldı Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Hastanesi Sezai Yılmaz Yusuf Yakupoğulları Cemil Çelik
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi