Başlığım

Tohumluk Patateslerin Hasadına Başlandı

Akçadağ’da Doğa Tohumculuk tarafından 1500 dekar alanda üretimi gerçekleştirilen tohumluk patateslerin hasadına başlandı.

Tohumluk Patateslerin Hasadına Başlandı
Tohumluk Patateslerin Hasadına Başlandı adminf
Bu içerik 1675 kez okundu.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Müdürü A.Turan KARACA, "Patates hastalık ve zararlıları yönünden ari olan İSultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü'ne ait 1500 dekarlık alanda, modern sulama teknikleri kullanılarak tohumluk patates üretildi. Alegria, Casablanca, Borwina, Fasan, Pomqueen, Hermes, Brooke, V.Gohh ve Spunta çeşitlerinden üretilen tohumluk patateslerden yaklaşık 3000 ton sertifikalı patates tohumu üretiminin gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Malatyada yetiştirilen sertifikalı buğday, arpa ve sebze tohumluklarına bu yıl ilk defa tohumluk patates üretimini de ekledik" dedi.


Verim tahminleri İl Müdürlüğü Tohumluk Kontrolörleri İlker Kahraman ve Ahmet Çetintaş tarafından yapılan tohumluk patateslerin hasadı, modern patates söküm makinaları ve 150 tarım işçisi ile yapılmakta ve sökümü gerçekleştirilen tohumluklar en kısa sürede depolara nakledildiği duyuruldu.
 

Tohumluk Patateslerin Hasadına Başlandı A.Turan KARACA Alegria Casablanca Borwina Fasan Pomqueen Hermes Brooke V.Gohh Spunta İlker Kahraman Ahmet Çetintaş
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi