Başlığım

Çakır, Madem Ailenin Sigortasıdır

Abdullah Gül Parkı’ndaki merkezinde hizmet vermeye devam eden MADEM, 3.5 yılda 10 bini aşkın vatandaşa ulaştı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren MADEM, bireysel danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra aile eğitim seminerleri veriyor.

Çakır, Madem Ailenin Sigortasıdır
Çakır, Madem Ailenin Sigortasıdır adminf
Bu içerik 1182 kez okundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2012 yılının Nisan ayında hizmete açtıkları MADEM’in kurulduğu günden bu yana birey ve ailelere yönelik olarak çok sayıda eğitim çalışması yaptığını kaydetti. Başkan Çakır, toplumun temelinin aile olduğunu belirterek, “Mutlu aile, mutlu toplum demektir. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimize fiziki hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyecilik faaliyetlerini de önemsiyoruz. Ailenin korunması ve güçlenmesi toplumumuzun geleceği için de büyük önem arz etmektedir. Bu amaçla yaklaşık 3,5 yıl önce hizmete sunduğumuz Aile Danışma ve Destek Merkezi’miz başarılı çalışmalar ortaya koydu” dedi.
Kadın Danışma Birimi hukuki destek sağlıyor
MADEM’in ailenin sigortası durumuna geldiğini anlatan Başkan Çakır, “Merkezimiz, hizmete girdiği günden bu yana bini aşkın bireysel görüşme yaparak danışmanlık hizmeti verdi. Aynı zamanda Baromuzla birlikte hizmet veren Kadın Danışma Birimimiz sıkıntılı durumdaki kişilere hukuki destek sağlıyor. Gerek kadına şiddetin önlenmesi bağlamında gerekse ailenin güçlendirilmesi bağlamında önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor” açıklamasında bulundu.
Başkan Çakır, MADEM’in bugüne kadar 600’ü aşkın eğitim semineriyle 10 bini aşkın yetişkine ulaştığını ifade ederek, “MADEM, bireysel danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle binlerce vatandaşımıza katkı sundu. Uzman personellerimiz, bu hizmetleri sürdürecek. Toplumumuzun huzuru çok önemlidir. Büyükşehir Belediyesi olarak güçlü aile için üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Çakır Madem Ailenin Sigortasıdır MADEM Ahmet Çakır Abdullah Gül Parkı Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Aile Danışma ve Destek Merkezi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi