Başlığım

Büyükşehir Yetkilileri Darende’de İnceleme Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri Darende İlçesi’nde inceleme, bilgilendirme ve istişare çalışmalarında bulundu.

Büyükşehir Yetkilileri Darende’de İnceleme Bulundu
Büyükşehir Yetkilileri Darende’de İnceleme Bulundu adminf
Bu içerik 1343 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt başkanlığında gerçekleştirilen programa Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesindeki şube müdürleri katıldı.
Aktarma istasyonu yeri belirlendi
Darende Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığının da ziyaret edildiği inceleme gezisinde önemli tespitlerde bulunuldu. İlçelerdeki işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının yanı sıra denetim konularında ilgili mevzuatlar anlatılırken, ihalesi yapılan ve yakında hizmete girecek olan Malatya Entegre Çevre Projesi kapsamında Darende’de kurulacak olan aktarma istasyonunun yer seçimi de yapıldı.
Haşerelerin üreme yerleri olan durgun su ve diğer yerlerdeki larva kaynaklarının tespiti ve önlem alınması için Darende Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından alınması gereken tedbirlerin de görüşüldüğü gezide ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kütüphanede de Kaymakam Ali Türk ile birlikte inceleme yapıldı.
Bozkurt: Toplantılarımız belirli periyotlarla devam edecek
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt, belirli bir program dahilinde bütün ilçeleri gezerek inceleme, bilgilendirme ve istişarelerde bulunacaklarını söyledi. Bozkurt; “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda sorunların yerinde tespit edilmesi, bilgilendirme yapılması ve karşılıklı istişarelerde bulunulması amacıyla İlçelerimizi gezerek yetkililerle görüşüyoruz. Kaymakamlık ve İlçe Belediyeleri başta olmak üzere gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşerek, bilgilendirmenin yanı sıra istişarelerde bulunuyoruz. Bu kapsamda Darende İlçemize ilk programımız yaptık. Bundan sonra şube müdürü arkadaşlarımızla birlikte her hafta ilçelerimize giderek, bu programlarımızı devam ettireceğiz” dedi.

 

Büyükşehir Yetkilileri Darende’de İnceleme Bulundu Alican Bozkurt Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Entegre Çevre Projesi Darende MASKİ Ali Türk
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi