Başlığım

Gürkan, Çağdaş ve Modern Bir Şehir Oluşturacağız

Battalgazi Belediyesi tarafından Niyazi Mahallesi’nde kaldırım ve yol çalışmaları yapılıyor. Kilittaş çalışmasının yapıldığı Niyazi Mahallesi’ni gezen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sokakların çağdaş ve modern bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Gürkan, Çağdaş ve Modern Bir Şehir Oluşturacağız
Gürkan, Çağdaş ve Modern Bir Şehir Oluşturacağız adminf
Bu içerik 1004 kez okundu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Niyazi Mahallesi Muhtarı Cemalettin Türkol ile birlikte kilittaş çalışmalarını yerinede inceledi. Burada konuşan Niyazi Mahallesi Muhtarı Türkol, “Mahallem 10 yıldır hizmet almadı. Ancak çok kısa bir zamanda sayın başkanımın refakatinde verilen hizmetten dolayı teşekkür ederim kendilerine. Bizim 5 sokağımız var. Bunların hiçbirine 10 yıldır bir çivi çakılmamıştı. Bunu çok kesin bir dille söylüyorum. Çünkü ben 20 yıldır muhtarım. Sayın başkanımdan Allah razı olsun. Mahallemize hizmet veriyor. Bu hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, yapılan çalışmalarla sokakların çağdaş ve modern bir görünüme kavuşacağını belirterek, “Amacımız Battalgazi’nin her noktasında Battalgazi Belediyesi çalışma temposunu en yüksek seviyede yürütmektedir. Bir tarafta plent tesisleri, bir tarafta konkasör tesisleri, bir tarafta yeni yollar açma, bir tarafta yeni asfalt dökme, bir tarafta kilit taşı, kaldırım, alt yapı, çevre düzenlemesi, park çalışması yapılıyor. İşte burada da gördüğünüz gibi bu mahallenin hemen hemen tüm sokaklarına girildi. İnanıyorum ki en kısa sürede bu mahallede ve yukarda ki Tahtalı Minare, Nuriye Mahallesi, Mimar Sinan bölgesindeki eksikliklerde bu yıl içerisinde bitirilecektir. Bizim çalışmalarımızda bir koordinasyon var. Bir tarafta Tedaş ile, bir tarafta doğal gazla, bir tarafta PTT ile, bir tarafta da MASKİ ile koordinasyon yürütüyoruz. Tüm bunların hepsi tekamül ettikten sonra biz Battalgazi Belediyesi olarak üst yapıyı yapıyoruz. Dolayısıyla bu eksik ve aksamalardaki temel nedenlerden bir tanesi de bu koordinasyonun zaman içeresin de zaman zaman inkıtaya uğramasıdır. Ben inanıyorum ki AYKOME’de yapılan çalışmalar ve alınan kararlarda bunun daha süratli bir şekle getirerek Malatya’mız ve Battalgazi’miz mazisine layık istikbale hazırlanacak. Hakikaten sokaklar güzel olmuş. Güzel bir sokak çalışması yapılmış. Tüm sokaklarda böyle pırıl pırıl olup Malatya’mızın Battalgazi’mizin değerli hemşehrilerine yakışır sokak çalışmaları devam edecek” diye konuştu.
 

Gürkan Çağdaş ve Modern Bir Şehir Oluşturacağız Cemalettin Türkol PTT MASKİ AYKOME Selahattin Gürkan Niyazi Mahallesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi