Başlığım

Yolun Açılan Kısımlarında Kaldırım Çalışmalarına Başlandı

Yaşam standartlarının yükseltilmesi için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Yolun Açılan Kısımlarında Kaldırım Çalışmalarına Başlandı
Yolun Açılan Kısımlarında Kaldırım Çalışmalarına Başlandı adminf
Bu içerik 1066 kez okundu.

Çarmuzu yolu devamında altyapı ve yol çalışmalarının tamamlandığı kısımlarda kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandı. Düzenleme çalışmaları kapsamında kaldırım, cep otoparkları, aydınlatma ve peyzaj düzenlemeleri yapılacak. Şu anda yolun her iki yanında tesfiye ve bordür döşeme çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

7 metreden 50 metreye çıkarılan Çarmuzu yolunda, yolun her iki yanına 5 metre genişliğinde kaldırım, 4,8 metre genişliğinde cep otoparkı, oluk ve aydınlatma çalışmaları yapılıyor.  

Yaklaşık 5000 metrekare olarak planlanan kaldırımlara kumlamalı taş döşenecek. Bina girişleri ve yol geçişleri ile cep otoparkları ise kilit taşı ile kaplanacak. Ayrıca düzenleme alanında aydınlatma direkleri ile yaklaşık 1000 metre yağmur olukları döşenecek.

Sözkonusu çalışmaların tamamlanmasından sonra da Çarmuzu yolunun açılan kısımlarında finişer ile sıcak asfalt serimi yapılacak.

Çarmuzu yolunun geri kalan kısımlarının da açılmasıyla birlikte bölgenin en önemli akslarından biri haline gelecek olan yolun, Çarmuzu-Sanayi-Melekbaba yollarının kesiştiği noktada büyük bir kavşak düzenleme çalışması da yapılacak.

Çakır: Bölge güzel ve nezih bir görünüme kavuşuyor

Çarmuzu yolunun Malatya’nın özellikle kuzey aksında önemli ulaşım yollarından biri haline geleceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bu bölgede yol genişliğini 7 metreden 50 metreye çıkarıyoruz. Çarmuzu yolunun tamamlanmasıyla birlikte, şehir mezarlığı, hal binası, Hizmet Gurupları Sitesi ve Galericiler sitesinin trafik akışı buradan sağlanacak. Çalışmaların tamamlanması ile trafikte büyük bir rahatlama sağlanmış olacaktır. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte bu bölgemiz güzel ve nezih bir görünüme kavuşmuş olacaktır” dedi.


 

Yolun Açılan Kısımlarında Kaldırım Çalışmalarına Başlandı Ahmet Çakır Çarmuzu Sanayi Melekbaba Galericiler sitesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi