Başlığım

Gürkan’ın Zafer Bayramı Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın her yönüyle tarihe yön veren bir zafer olduğunu belirtti.

Gürkan’ın Zafer Bayramı Mesajı
Gürkan’ın Zafer Bayramı Mesajı adminf
Bu içerik 1311 kez okundu.

Başkan Gürkan, mesajında “Büyük Zafer’in 93. yıldönümünde millet olarak büyük bir gururu yaşıyoruz. 30 Ekim 1918’de imzalanan Mondros ve 10 Ağustos 1920’de imzalanan Sevr Antlaşması ile ülke toprakları işgale açık hale gelmiş, milletimiz işgalci kuvvetler tarafından yok sayılmıştır. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlatmış olduğu bağımsızlık mücadelesi, 26 Ağustos 1922 yılında başlayıp, 30 Ağustos günü Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Dumlupınar'da zaferle sonuçlanan Başkomutanlık ve Meydan Muharebesi ile amacına ulaşmıştır. 30 Ağustos yalnız ülkemizin değil, dünya tarihine yön verecek sonuçlar doğurmuştur. Türk milleti, söz konusu vatan, bağımsızlık, milli birlik ve beraberlik olduğunda neleri yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu inanç ve azim, dün olduğu gibi bu günde milletimizde mevcuttur. Ülke topraklarını vatan yapan, bizlere bu onuru ve gururu yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm mensuplarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun” ifadelerine yer verdi.

Gürkan’ın Zafer Bayramı Mesajı Battalgazi Belediyesi Selahattin Gürkan 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk Silahlı Kuvvetler Günü
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi