Başlığım

Dilek’te 100 Çocuk Erkekliğe İlk Adımını Attı

İstanbul Malatya Dilekliler Derneği Yönetim Kurulunun organizasyonu ve Yeşilyurt Belediyesinin desteğiyle Dilek Meydanında gerçekleştirilen Sünnet Şöleninde 100 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Dilek’te 100 Çocuk Erkekliğe İlk Adımını Attı
Dilek’te 100 Çocuk Erkekliğe İlk Adımını Attı adminf
Bu içerik 1254 kez okundu.

Yeşilyurt Belediyesi hizmet sınırları kapsamında yer alan Dilek Mahallesi meydanında düzenlenen Sünnet Şöleni etkinliğine Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner, Mehmet Çınar, Murat Türksoy, İstanbul Malatya Dilekliler Dernek Başkanı Ali Karadoğan, MASTÖB Genel Başkanı ve Yeni Malatyaspor Kulüp Bakanı Adil Gevrek, MASTÖB Yönetim Kurulu, Yeni Malatyaspor Kulüp Yöneticileri, İstanbul’dan gelen İşadamları, sünnet edilmiş çocuklar, aileleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Meydanda düzenlenen toplu yemek ikramıyla başlayan etkinlikte İbrahim Canpolat tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirildi. Mustafa Karakuş İslamiyet’te sünnetin önemini ayetler ve hadisler ışığında anlattı. Dilek halkının büyük ilgi gösterdiği Sünnet Şölende daha önceden sünnet ettirilen çocukların büyük bir heyecan yaşadıkları gözlendi.
BAŞKAN YARDIMCISI TÜRKSOY,”KÜLTÜREL FAALİYETLERE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Murat Türksoy, kültürel faaliyetlere her zaman destek verdiklerini söyledi. Ankara’da bulunan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın selamlarını ileten, Başkan Yardımcısı Türksoy, “Öncelikle 30 Ağustos Zafer Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. 93 yıl önce büyük bir zafer kazanarak, bize bu güzel vatanda yaşama imkanı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan savunmasında şehitlik mertebesine ulaşanları saygı ve rahmetle yad ediyorum. Ayrıca son dönemlerdeki terör saldırılarında hayatını kaybeden kahraman askerlerimize, polislerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet geride kalanlara başsağlığı diliyorum. Böylesine anlamlı ve güzel bir organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’ta burada olmayı çok isterdi ancak bazı toplantılara katılmak üzere Ankara’da bulunuyor, kendisinin selam, saygı ve muhabbetlerini size iletiyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak sosyal ve kültürel etkinliklerde yer alıp destek veriyoruz, bundan sonrada bu tür etkinliklerde halkımızla sürekli birlikte olacağız. Çocuklarımızın ülkesine, milletine, bayrağına, dinine bağlı bir şekilde yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz, hepsinin gözlerinden öpüyorum, sağlıklı ve başarı dolu bir hayat diliyorum” dedi.
DİLEKLİLER DERNEK BAŞKANI ALİ KARADOĞAN, “SÜNNET ŞÖLENİNİ GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”
İstanbul Malatya Dilekliler Dernek Başkanı Ali Karadoğan, Sünnet Şöleninde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek, “Her ilçenin kendine özgü şöleni vardır, ancak Dilek mahallemizde hiçbir şölen yoktu. Dernek Yönetimi olarak sünnet şöleni yapmaya karar verdik. Bu şölenleri geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Gelecek yıllarda da devam ettireceğiz. Sünnet olan 100 çocuğumuza, kirvelerimize ve bizi yalnız bırakmayan herkese içten teşekkür ederim” dedi.
MASTÖB BAŞKANI ADİL GEVREK KİRVE OLDU
Dilek halkıyla böylesine güzel bir etkinlikte birlikte oldukları için mutlu olduklarını ifade eden Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Genel Başkanı (MASTÖB) ve Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, “Ali Karadoğan ve ekibine böylesine anlamlı bir etkinlik düzenleyerek bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ederim. Sünnet olan çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum, güzel ve sağlıklı bir hayat yaşamalarını temenni ediyorum” dedi.
Başkan Gevrek, konuşmasının sonunda Dilek halkından Yeni Malatyaspor’a sahip çıkmalarını isterken, Passolig bileti satın alarak kulübe destek olmaya çağırdı. Başkan Gevrek ayrıca sünnet olan çocuklardan birinin kirvesi oldu.
DİLEK MAHALLE MUHTARI OSMAN KARAAVCI, “GÜZEL BİR ORGANİZASYONDU, EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER”
Dilek Mahalle Muhtarı Osman Karaavcı ise, mahallerinde böyle güzel bir etkinlik düzenlendiği için mutlu olduklarını ifade ederken, “İstanbul Dilekliler Derneğine, Yeşilyurt Belediyesine, bu organizasyonun hayata geçmesinde büyük emek ve gayret sarf eden tüm kardeşlerime mahallem adına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Törende iş adamları ve davetliler çocuklara kirvelik yaparak, çeyrek altın taktı. İşadamları kirvesi oldukları çocukların isim ve adreslerini alarak, bundan sonra da çocuklarla ilgilenme sözü verdiler.
Sünnet Şöleninde sahne alan Mustafa Kısacık, Sadi, Mehmet Balaman, Emin Karatoprak ve Özlem Uğurlu, söyledikleri birbirinden güzel türkülerle sünnet olan çocuklara ve mahalle sakinlerine doyumsuz bir gece yaşattılar.


 

Dilek’te 100 Çocuk Erkekliğe İlk Adımını Attı MASTÖB Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Yeni Malatyaspor Adil Gevrek Ali Karadoğan Mustafa Kısacık Sadi Mehmet Balaman Emin Karatoprak Özlem Uğurlu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi