Başlığım

STK’lardan Gürkan’a Ziyaret

Bursa Ankaralılar Derneği Başkanı Halim Konuk ile Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan Alp, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Ziyarette yapılan konuşmalarda, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekildi.

STK’lardan Gürkan’a Ziyaret
STK’lardan Gürkan’a Ziyaret adminf
Bu içerik 1040 kez okundu.

Bursa Ankaralılar Derneği Başkanı Halim Konuk ile Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan Alp, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyarette konuşan Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan Alp, “Öncelikle bu imkânı bize tanıyan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkürler ediyorum. Biz 32 il derneği olarak Bursa’da faaliyet gösteren Bursa İl Dernekleri Federasyonu olarak buraya geldik. Malatya’yı geziyoruz. Malatya’nın güzelliklerini görüyoruz. Bu güzellikleri gideceğimiz yerlere taşıyacağız. Bizler doğduğumuz yerler ile doyduğumuz yerler arasında köprü vazifesi üstlenen bir sivil toplum kuruluşuyuz. Amacımız birlik beraberlik ve bütünlük vurgusu yapmak. Bu zor süreçte bunları toplumda daha da çok aşılatmak” dedi.
Bursa Ankaralılar Derneği Başkanı Halim Konuk ise, “Malatya’ya geldik yakın ilgiyi gösteren başkanlarımıza ve ilgili memur arkadaşlarımıza yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Malatya’ya gelmeden önce benim ve benim gibi düşünen Bursa’da yaşayan birçok yakınımız, arkadaşımız yanlış bir algı içerisindeyiz. Malatya sanki bir Tunceli veya Hakkari gibi oradaki olaylar sanki Malatya’da da varmış düşüncesindeler. Bende öyleydim. Ancak buraya gelip, burayı gördükten sonra, buradaki insanların bize karşı ilgisini gördükten sonra, o terörün olduğu illerle hiçbir alakasının olmadığını gördüm. Anadolu’muzun güzel bir köşesi. Bunu gittiğimizde üyelerimize, eşimize, dostumuza Malatya hususundaki yanlış algıyı anlatmak için bir köprü vazifesi yapacağız inşallah. Malatya hakikaten çok güzel bir yer. O kadar güzel yerel hizmetler var ki Malatya çok temiz bir yer. Temizlik hizmetleri çok güzel, yapılaşması güzel, planlaması güzel, yani yerel yönetimler gerçekten burada güzel çalışmışlar. Tebrik etmek lazım. Bizde inşallah burada gördüğümüz bazı şeyleri Bursa’mızda yakın olduğumuz kişilere, yöneticilere bunları anlatarak Malatya’nın güzelliklerini anlatıp, buranın değerlerini oraya taşımaya çalışacağız” diye konuştu.  
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yurdumuzun değişik yerlerinden gelip bizleri ziyaret etme nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ederim. Bursa’daki hemşeri derneklerinin yöneticileri olarak sizleri burada görmekten, burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Biz sivil toplum örgütlerini değerlendirirken yerel yöneticiler olarak katılımcı bir belediyecilik anlayışımız ve olmazsa olmazımız olarak değerlendiriyoruz. Biz Malatya’da şehri yönetirken, Battalgazi ilçemizi yönetirken, sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerileri bizim yön pusulamız ve yol haritamız oluyor. Sizleri de burada görmek çok hoşuma gitti. Özellikle Bursa’da hemşeri derneklerinin bu denli yoğun olması ve bu denli yoğun olan bu derneğin farklı şehirlere ait bu derneklerin birlik beraberlik içinde Anadolu’nun değişik şehirlerini ziyaret etmesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bir kere sivil toplum örgütleri ve hemşeri dernekleri veya diğer sosyal tarafların bir şehirde olması ve aktif olması, o şehrin dinamikliğiyle özdeş bir yapıdadır. Metropol şehirlerde hemşeri dernekleri aynı zamanda o şehrin değerlerine bir katma değer kattığı gibi, o şehrin barış ve huzuru için genel kültürü açısından ve de genel güvenliği açısından önemli bir kazanımdır. Özellikle oradaki hemşerilerimizin dernekleşmesi de bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Şu olguyu da unutmamamız gerekiyor. Doğduğumuz yer burası veya Anadolu’nun başka bir şehri. Ama doyduğumuz yere de ihanet etmemiz lazım” dedi.
 

STK’lardan Gürkan’a Ziyaret Halim Konuk Metropol Ramazan Alp Selahattin Gürkan Bursa Ankaralılar Derneği Halim Konuk
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi