Başlığım

Yankı Caddesi Asfaltlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi İlçesine bağlı Çarmuzu Mahallesinde asfaltlama çalışmaları yapıyor.

Yankı Caddesi Asfaltlanıyor
Yankı Caddesi Asfaltlanıyor adminf
Bu içerik 1572 kez okundu.

Malatya’nın 13 ilçesinde yol hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, il merkezinde bulunan mahallelerde de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Çarmuzu Mahallesi sınırları içinde bulunan ve Yaka Mahallesine kadar uzanan 5 kilometre uzunluğundaki Yankı Caddesi standartlara uygun hale getiriliyor. Büyükşehir Belediyesi 5 kilometrelik yolun 2 kilometrelik bölümünü tamamladı.

Bölgenin ulaşım yükünü çeken Yankı Caddesi’nde çalışmalar tamamlandığında, çevre yolunu kullanmadan Yaka Mahallesine ulaşım rahatlıkla yapılabilecek.

Yapılan çalışmaları yakından takip eden Çarmuzu Mahalle Muhtarı Hacı Korkmaz, Büyükşehir Belediyesinin Çarmuzu Mahallesinde güzel ve önemli yol çalışmaları yaptığını, yapılan çalışmalarla Çarmuzu Mahallesinin de bir alt merkez haline geleceğini söyledi.

Yankı Caddesinin önceki isminin Kayalık Caddesi olduğunu hatırlatan Korkmaz, “İsim değişikliklerinin ardından caddemizin ismi Yankı Caddesi oldu. Caddemiz önceden 3 metre genişliğindeydi. Yapılan yol genişletme çalışmalarından sonra caddemizin genişliği 13 metreye çıkarıldı. Bu çalışmanın devamında birinci kat bir asfalt serilmişti. O günden bu tarihe kadar yıpranan yol acil bakım istiyordu. Büyükşehir Belediyemiz de Kaynarca İlköğretim Okulu önünde başlayarak Yaka Mahallesine kadar yolumuzu yapılıyor. Ekipler canla başla çalışıyor. Yapanlardan Allah razı olsun” dedi.

 

Yankı Caddesi Asfaltlanıyor Çarmuzu Mahallesi Hacı Korkmaz Yaka Mahallesi Kaynarca İlköğretim Okulu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi