Başlığım

Hekimhan ve Kuluncak İlçelerine İnceleme ve İstişare Gezisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi hızlı ve kaliteli hizmet vermek amacıyla sorunları yerinde tespit ediyor. İl sınırlarından sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi, merkezde olduğu kadar ilçelerde de çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Hekimhan ve Kuluncak İlçelerine İnceleme ve İstişare Gezisi
Hekimhan ve Kuluncak İlçelerine İnceleme ve İstişare Gezisi adminf
Bu içerik 1060 kez okundu.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri Hekimhan ve Kuluncak İlçeleri’nde inceleme, bilgilendirme ve istişare çalışmalarında bulundu. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt başkanlığında gerçekleştirilen programa Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesindeki şube müdürleri de katıldı.
Aktarma istasyonu yeri belirlendi
Hekimhan İlçesi Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, Kuluncak ilçesi Kaymakamı Tolga Özdemir  ile Hekimhan İlçesi Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları  ve Kuluncak ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Boyraz’ında ziyaret edildiği inceleme gezisinde önemli tespitlerde bulunuldu. İlçelerdeki işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının yanı sıra denetim konularında ilgili mevzuatlar anlatılırken, ihalesi yapılan ve yakında hizmete girecek olan Malatya Entegre Çevre Projesi kapsamında Hekimhan ve Kuluncak ilçelerinde kurulacak olan  aktarma istasyonlarının yer seçimleri de yapıldı.
Haşerelerin üreme yerleri olan durgun su ve diğer yerlerdeki larva kaynaklarının tespiti ve önlem alınması için Hekimhan ve Kuluncak Belediyeleri tarafından alınması gereken tedbirlerin de görüşüldüğü gezide, ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kütüphanelerde de İlçe Kaymakamları ile birlikte incelemeler yapıldı.
Bozkurt: Toplantılarımız belirli periyotlarla devam edecek
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt, belirli bir program dahilinde bütün ilçeleri gezerek inceleme, bilgilendirme ve istişarelerde bulunacaklarını söyledi. Bozkurt; “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda sorunların yerinde tespit edilmesi, bilgilendirme yapılması ve karşılıklı istişarelerde bulunulması amacıyla İlçelerimizi gezerek yetkililerle görüşüyoruz. Kaymakamlık ve İlçe Belediyeleri başta olmak üzere gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşerek, bilgilendirmenin yanı sıra istişarelerde bulunuyoruz. Bu kapsamda Darende İlçemize ilk programımız yaptık. Bundan sonra şube müdürü arkadaşlarımızla birlikte her hafta ilçelerimize giderek, bu programlarımızı devam ettireceğiz” dedi.

 

Hekimhan ve Kuluncak İlçelerine İnceleme ve İstişare Gezisi Tunahan Efendioğlu Kuluncak Tolga Özdemir Alican Bozkurt Hekimhan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi