Başlığım

Kamçı Girişimcilik Eğitim Programı Açılışına Katıldı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Malatya İl Müdürlüğü ve Kadın ve Demokrasi Derneği Malatya Temsilciliği işbirliği ile “Yeni Girişimcilik Desteği” eğitim programı düzenlendi.

Kamçı Girişimcilik Eğitim Programı Açılışına Katıldı
Kamçı Girişimcilik Eğitim Programı Açılışına Katıldı adminf
Bu içerik 1539 kez okundu.

Programın açılışına Vali Süleyman Kamçı ve Eşi Ayşe Kamçı’da katıldı. Açılışta açıklamalarda bulunan İl Temsilciliği Başkanı Prof. Dr. Aysun Baykara; Kendi adına herhangi bir işyeri olmayan, kendi ayakları üstünde durmak isteyen 18 yaş üstü kadınlara bu günden itibaren 12 gün süre ile aralıksız 4 saat eğitim verileceğini, eğitim konuları arasında Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme, yaratıcılık eksersizleri olduğunu dile getirdi. Eğitim sonunda alacakları sertifika ile kendi işini kurmak isteyen her kişiye 100 000 TL.- destek verileceğini bununda 30 000 TL.- lik bölümünün hibe geriye kalan bölümünün ise sıfır faizli 4 yıl geri ödemeli olacağını belirtti.
     Açılışa katılan Battalgazi İlçe Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, KOSGEB Malatya İl Müdürü Murat Seki, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı.
     Vali Kamçı, Eğitime katılanlara başarılar dileyerek, emeği geçen yetkililere teşekkür etti. Bayan Kamçı ile birlikte eğitime katılan girişimcilerin yaptığı pastayı keserek konulara dağıtan çay içip kursiyerle sohbet ettikten sonra buradan ayrıldı.      
 

Kamçı Girişimcilik Eğitim Programı Açılışına Katıldı KOSGEB Murat Seki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Oktay Taş
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi