Başlığım

Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül Ayı Toplantısını Yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü.

Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül Ayı Toplantısını Yaptı
Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül Ayı Toplantısını Yaptı adminf
Bu içerik 1068 kez okundu.

Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısını, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Toplantının açılışında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye’de son aylarda ve günlerde artan terör olaylarına dikkat çekerek, bu olayların Türkiye’nin huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik olaylar olduğunu söyledi. Başkan Gürkan, terör saldırılarına tepki göstererek, terör olaylarının bir an önce son bulması temennisinde bulundu. Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşma sonrası gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Ağırlıklı imar ile ilgili gündem maddelerinin yer aldığı Battalgazi Belediye Meclisi’nde, imar ile ilgili gündem maddeleri yapılan görüşmeler sonrası İmar Komisyonu raporu doğrultusunda bazıları karara bağlanırken, bazıları da ertelendi. Daha önce İmar Komisyonu’na havale edilen Eski Malatya Mahallesi 391 nolu parsel, Bahçebaşı Mahallesi 4027 ve 759 nolu parsellerin tamamı ile Karagöz Mahallesi 5868 ada 1 nolu parsel ve Eski Malatya Mahallesi 4595 nolu parsellerde bulunan Battalgazi Belediyesi’ne ait olan hisselerin tamamının Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne devir edilmesi ile ilgili gündem maddesi ise, ertelendi. Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda yapılan organizasyonlar için ücret tarifesi belirlenmesi ile ilgili günde maddesi de Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşü doğrultusunda kabul edildi.
Daha önce Hukuk Komisyonu, İmar Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu’na havale edilen Battalgazi Belediyesi Görev Sahası İçerisinde İçkili Alan Bölgesi Tespiti ile ilgili gündem maddesi ise, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yetki uhdesinde olduğu yönünde ilgili komisyonların görüşü doğrultusunda karar alındı.
Toplantıda son olarak Orduzu Çınar Mevkii’nin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/ 1000 ölçekli imar planı değişikliği yapma yetkisinin Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verilmesi ile ilgili gündem maddesi görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi.
 

Battalgazi Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısını Yaptı Selahattin Gürkan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı Karagöz Mahallesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi