Başlığım

Kale’de Yol Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kale ilçesinde yeni yol açma çalışmaları ile asfaltlama çalışmaları yapıyor.

Kale’de Yol Yapım Çalışmaları Devam Ediyor
Kale’de Yol Yapım Çalışmaları Devam Ediyor adminf
Bu içerik 1202 kez okundu.

Merkez dahil olmak üzere Malatya’nın bütün ilçelerinde yol hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Kale İlçesinde de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kale ilçesini, Pütürge ilçesine bağlayan 32 kilometre uzunluğundaki grup yolunun geçen yıl 9 kilometresini asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi bu yıl da 6 kilometresini asfaltladı. Geriye kalan 16 kilometrelik bölümde ise çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Kale ilçesi Çanakçı ve Sarıot Mahalleri arasında, 2 kilometre uzunluğunda 6 metre genişliğinde yeni bir yol açtı. Açılan yolun 1800 metrelik kısmını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri kalan 200 metrelik kısımda  çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Mahmut Dursun Mahallesinde de 4 kilometrelik asfalt çalışmasını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Mahallesinde 1.5 kilometre, Kumluyazı’da da 3.5 kilometrelik asfalt çalışması yaptı.

 

Kale’de Yol Yapım Çalışmaları Devam Ediyor Kale ilçesi Çanakçı Sarıot Mahallesi Kumluyazı Kale ilçesi Tepebaşı Mahallesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi