Başlığım

Fumigasyon İle İlgili Fumigant Tanıtımı Yapıldı

CYTEC Firması tarafından, ECO2 FUME (Fumigant Gaz) tanıtımı ve uygulaması yapıldı.

Fumigasyon İle İlgili Fumigant Tanıtımı Yapıldı
Fumigasyon İle İlgili Fumigant Tanıtımı Yapıldı adminf
Bu içerik 1970 kez okundu.

Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde yapılan tanıtım ve uygulama etkinliğine, İl Müdürü Ali SELVİ, İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Murat Asma, Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürü Abdullah ERDOĞAN, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin GÜNCİ ve ilgili teknik elamanlarla birlikte Fumigasyon Firmaları, İnspektörler ve ihracatçı kayısı firmaları katıldı.
Fumigasyonla ilgili tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Sayın Ali SELVİ, konunun önemi hakkında bilgiler vererek “İlimizin ihraç ürünü olan kayısı için de önemli olan Fumigasyon; Depolanmış ürünlere arız olan hastalık ve böcekleri öldürmek amacıyla kapalı bir ortama belirli ısıda ve belirli bir miktarda gaz halinde kimyasal bir madde verilmesi işlemidir. Depolanmış ürünlere arız olan bu depo zararlıları, önemli ekonomik kayıplara sebep olabilmektedir. Bu nedenle kalıntı sorunu olmayan Fumigantların kullanılması gerekmektedir. Son zamanlarda İlimizde kullanılan Methyl Bromür ilacının tedarikinde sıkıntı yaşanması nedeniyle böyle yeni bir ürünün ilimiz açısından önemi daha da artmaktadır” dedi.

Daha sonra ilgili firma yetkilileri tarafından, Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün toplantı salonunda görsel sunum eşliğinde ürün tanıtımı ve teknik özellikleri konusunda bilgiler verildi. Bu sunumun ardından önceden hazırlanan kapalı Fumigasyon odasında uygulama yapıldı.  
 

Fumigasyon İle İlgili Fumigant Tanıtımı Yapıldı Abdullah ERDOĞAN Bayram Murat Asma Ali SELVİ
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi