Başlığım

Açık Hava Sahnesi’nde Kayıp Hayatlar Oyunu Sahnelendi

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubunun, Açık Hava Sahnesinde oynadığı “ Kayıp Hayatlar” adlı oyun büyük ilgi gördü.

Açık Hava Sahnesi’nde Kayıp Hayatlar Oyunu Sahnelendi
Açık Hava Sahnesi’nde Kayıp Hayatlar Oyunu Sahnelendi adminf
Bu içerik 1598 kez okundu.

Kültürel ve sanatsal etkinlikleri daha sağlıklı ve kaliteli ortamlarda sanatseverlerle buluşturmak adına önemli yatırımlar yapan Yeşilyurt Belediyesi tarafından Abdullah Gül Parkı içerisinde bulunan tiyatro sahnesi bakım-onarım ve tadilat çalışmalarından sonra baştan aşağıya değiştirilerek Açık Hava Sahnesine dönüştürülmüştü. Ünlü Sanatçı Ahmet Yenilmez tarafından sergilenen “Çanakkale Kınalı Kuzular” adlı oyun ile kapılarını sanatseverlere açan Açık Hava Sahnesinde her hafta Çarşamba ve Cuma günleri eski Yeşilçam filmleri gösterilip nostaljik anlar yaşatılırken, Cumartesi günleri ise Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından çeşitli oyunlar sahneleniyor.

Son dönemlerde yoğunlaşan terör saldırılarından dolayı oyun planlamasında değişiklik yaparak komedi türünde oyunlar yerine duygusal yönü ağır basan oyunlara öncelik veren Tiyatro Grubunun hem seçtiği oyunlar hemde genç tiyatrocuların sahne performansları takdir topluyor.

Cumartesi günü saat 20:30’da Açık Hava Sahnesinde sanatseverlerin ücretsiz izlediği “Kayıp Hayatlar” adlı oyunda uyuşturucu bağımlılığı, aile içi şiddet ve iletişimsizlik ele alındı. Mehmet Tekkanat’ın kaleme aldığı, Ömer Konakçı’nın yönetmenliğini yaptığı oyunda duygusal anlar yaşanırken, seçilen konuyu izleyiciye etkili bir sahne performansıyla aktaran genç tiyatrocular oyun bitiminde ayakta alkışlandı.

“Hacı Uğur Polat ve Ekibine Teşekkür”

Genç tiyatrocularla birlikte oyun sonunda izleyicileri selamlayan Yönetmen Ömer Konakçı, sanata verdiği destek dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibine teşekkür etti. Yapılan yenileme çalışmalarından sonra modern bir görüntüye kavuşan Açık Hava Sahnesinde daha iyi şartlarda sanatsal çalışmalar yaptıklarını ifade eden Konakçı, “Açık Hava Sahnesinin yeniden faaliyete geçmesinde büyük emeği bulunan ve bize bu imkanları sağlayan Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a tüm sanatseverler adına teşekkür ediyorum. Bugün aslında komedi türünde bir oyun ortaya koyacaktık ancak terör saldırılarında hayatını kaybeden vatan evlatlarının acısı yüreğimizde yankılandığı bir dönemde dram oynamak istedik. Mehmet Tekkanat’ın kaleme aldığı, uyuşturucu bağımlılığı ve aile içi şiddetin ele alındığı oyunda başarılı bir performans sergileyerek verilmek istenen mesajı tam anlamıyla anlatan genç arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyorum. Bizi bu oyunda yalnız bırakmayan ve destekleyen izleyicilerimize çok teşekkür ediyorum “dedi.


 

Açık Hava Sahnesi’nde Kayıp Hayatlar Oyunu Sahnelendi Kayıp Hayatlar Açık Hava Sahnesi Ahmet Yenilmez
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi