Başlığım

Sanat Galerisi Terapi Merkezi Gibi Çalışıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren Sanat Galerisi (MABESEM) her yaş grubuna hizmet vermeye devam ediyor.

Sanat Galerisi Terapi Merkezi Gibi Çalışıyor
Sanat Galerisi Terapi Merkezi Gibi Çalışıyor adminf
Bu içerik 1278 kez okundu.

Sanat Galerisi'nde verilmekte olan kil kursuna devam eden 74 yaşındaki Lütfiye Fırat, 6 ve 11 yaşındaki iki torununu da Sanat Galerisi'ne getirerek hem becerilerini geliştirmelerini hem de sosyal çevre edinmelerini sağlıyor.

Burada kendimizi geliştiriyoruz
Sanat Galerisi'nde Nineleri ile birlikte kil kursuna katılan, ayrıca tiyatro ve keman kurslarına da devam eden Sedanur ve Huzeyfe Fırat isimli iki kardeş, yaz tatili boyunca kurslara devam ettiklerini belirterek, “Zamanımızı burada geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Bizlere böyle bir ortam hazırladıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kurslar çok faydalı burada kendimizi geliştirmiş olarak ayrılacağız” şeklinde konuştular.
Lütfiye Nine: Torunlarımla zaman geçirmek, benim için büyük bahtiyarlık
Çocukluk yıllarında imkanlarının çok kısıtlı olduğunu belirten nine Lütfiye Fırat ise, “Bizim çocukluğumuzun geçtiği yıllarda şimdiki gibi ne oyuncak vardı nede oyun alanları. Akşama kadar bağda, bahçede oyunlar oynuyorduk. Şimdiki çocuklar çok şanslı, ama ne yazık ki ellerindekinin kıymetini bilmiyorlar. Televizyon, bilgisayar ve telefon gibi teknolojik aletlerin esiri olmuşlar. Teknolojiye bu kadar bağımlı olmaları çocuklarımızı yalnızlaştırıyor ve mahalle kültüründen de uzaklaştırıyor.
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan bu kurslar ile çocuklarımız becerilerini geliştirirken sosyal olarak da kendilerini geliştiriyor. Teknolojik bağımlılıktan bu kurslar sayesinde kurtulmuş oluyorlar. Torunlarım ile birlikte aynı kursa gelmek, birlikte zaman geçirmek gerçekten benim için büyük bir bahtiyarlık. Gerçekten ben burada kendimi adeta bir terapi merkezinde hissediyorum. Böylesi bir merkez bence bizler için çok güzel bir fırsat. Herkesin bu fırsatı değerlendirmesi gerekiyor. Hem fiziken hem de ruhen inanılmaz dinleniyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çakır’a bu kursları düzenlediği ve böyle bir merkez oluşturduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sanat Galerisi Terapi Merkezi Gibi Çalışıyor Ahmet Çakır Televizyon Sedanur Huzeyfe Fırat Lütfiye Fırat
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi