Başlığım

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yaptı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının I. oturumu, 9 Eylül Çarşamba günü Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Başkanlığında yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yaptı
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yaptı adminf
Bu içerik 1175 kez okundu.

Saat 14.00’de Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, son günlerde yaşanan terör olaylarına değinerek sağduyu çağrısında bulundu.

Başkan Çakır, Türkiye’nin son günlerde zor bir süreçten geçtiğini ve terör olaylarının arttığını belirterek, "Milletimizin sağduyusu birliğimize kast eden teröre karşı galip gelecektir. Terörle diğer bölge halkı arasındaki farkı çok iyi ayırt etmemiz lazım. Şehrimizdeki huzur ve istikrar, ülkemizdeki huzur ve istikrar kadar önemlidir. Bütün hemşerilerimin sağduyulu, bilinçli, birlik, beraberlik içinde hareket etmeleri ve zarar getirecek davranışlardan uzak durmaları gerekmektedir. Bu dönemde hepimizin dikkatli olması gerekiyor, konuşmalarımıza, açıklamalarımıza ve sosyal medya üzerinden paylaşılan yorumlarda hassas ve duyarlı olunması gerekmektedir.  Hassas bir süreçten geçiyoruz inşallah bu günleri birliğimizi, beraberliğimizi koruyarak atlatmış oluruz. Bu vesileyle bir kez daha bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın konuşmasının ardından Meclis Gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Toplantı sırasında gündem dışı verilen tekliflerin okunup, gündeme alınmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Ağırlıklı olarak imar konularının görüşüldüğü toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan bazı konular görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ertelendi, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.  

II. Oturum 15 Eylül’de

Malatya Büyükşehir Meclisi, Eylül Ayı toplantısının II. oturumunu 15 Eylül Salı günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

 

Birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacak Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yaptı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi