Başlığım

Büyükşehir, Projelendirdiği 5 Köprüden 3’ünü Tamamladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pütürge ilçesi, Tepehan bölgesinde yapılmakta olan 5 köprüden 3'ünün inşaatı tamamlandı, 2 köprünün inşaatı ise devam ediyor.

Büyükşehir, Projelendirdiği 5 Köprüden 3’ünü Tamamladı
Büyükşehir, Projelendirdiği 5 Köprüden 3’ünü Tamamladı adminf
Bu içerik 1175 kez okundu.

Pütürge’de birçok farklı noktada yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi köprü inşaatlarında da sona yaklaştı.

Büyükşehir Belediyesi'nin Pütürge genelinde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında bu yıl içinde inşaatına başlanan 5 köprüden Taştepe – Korkmazlar ve Yeşildere ile Civan Mahallelerini grup yoluna bağlayacak 3 köprünün inşaatı tamamlandı.   Yapımı tamamlanan köprülerin her iki yanında yol düzenleme ve asfalt çalışmaları ise devam ediyor.  

Alireş Çayı üzerine yapılan 2 adet köprü Taştepe ve Korkmazlar Mahallesi ile Yeşildere Mahallesini Tepehan grup yoluna bağlarken; Yeşildere üzerine yapılan köprü ise Civan Mahallesini aynı şekilde Tepehan grup yoluna bağlıyor.

Huri-Yeşildere Mahallesi ile Sezerler- Tepehan bölgesine yapılan köprülerin ise inşaat çalışmaları ise yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Özellikle kış aylarında ulaşımın çok zor sağlandığı bu bölgede, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan köprüler ulaşımın daha güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamış olacak.


 

Büyükşehir Projelendirdiği 5 Köprüden 3’ünü Tamamladı Tepehan Taştepe Korkmazlar Yeşildere Alireş Çayı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi