Başlığım

Yangın Çeşitleri ve Müdahale Yöntemleri Anlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından, Battalgazi İlçesi mahalle muhtarlarına yönelik yangın eğitim semineri verildi.

Yangın Çeşitleri ve Müdahale Yöntemleri Anlatıldı
Yangın Çeşitleri ve Müdahale Yöntemleri Anlatıldı adminf
Bu içerik 2845 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nın önceden belirlemiş olduğu program kapsamında yangın çeşitleri ve yangınlara müdahale yöntemleri ile ilgili olarak çeşitli eğitim seminerleri düzenleniyor.
Düzenlenen eğitim seminerleri kapsamında daha önce İlçe Belediye Personellerine, Müftülük Personelleri ile Yeşilyurt mahalle muhtarlarına deprem, yangın, yangın çeşitleri ve yangınlara müdahale yöntemleri ile ilgili bilgiler verilmişti.  
Büyükşehir Belediyesi tarafından son olarak Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'nda Battalgazi ilçesi mahalle muhtarlarına yönelik yangın eğitim semineri verildi.
Düzenlenen eğitim semineri ile ilgili kısa bir brifing veren İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar, "Malatya’nın büyükşehir statüsü kazanmasının ardından İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak Malatya’nın geneline hizmet vermeye başladık. Geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak 234 olaya müdahale ettik. Sadece İtfaiye Dairesi olarak başarı sağlamamız ve her Mahalleye bir itfaiye teşkilatı kurmamızda mümkün değil ama başlatmış olduğumuz bu eğitim programları ile  her mahallede gönüllü itfaiye ekibi oluşturmamız mümkün. Sayın Başkanımız Ahmet Çakır’ın talimatları ile çalışmalara başladık ve sizlerle el ele vererek bu sistemi oluşturacağız. Düzenlediğimiz bu eğitim programlarımız periyodik olarak devam edecektir” dedi.
Acar, seminerin amacı hakkında verdiği kısa brifingin ardından; deprem, yangın, yangın çeşitleri ve yangınlara müdahale yöntemleri hakkında sinevizyon eşliğinde ayrıntılı bir şekilde muhtarlara bilgiler verdi.

 

Yangın Çeşitleri ve Müdahale Yöntemleri Anlatıldı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Battalgazi İlçesi Halk Eğitim Merkezi Ahmet Çakır Hanifi Acar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi