Başlığım

Malatya-Yeşilyurt Yolu'nda Çalışma

Malatya’nın en önemli ulaşım akslarından biri olan Malatya-Yeşilyurt bağlantı yolunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Malatya-Yeşilyurt Yolu'nda Çalışma
Malatya-Yeşilyurt Yolu'nda Çalışma admins
Bu içerik 3107 kez okundu.

Bugüne kadar Tecde bölgesinde birçok çalışmayı gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi; ilk olarak Cengiz Topel ve İsmetpaşa Caddelerini yeniden düzenleyerek hizmete sunmuş, ardından da Malatya - Yeşilyurt Yolunun Fahri Kayahan girişi ile Tecde girişi arasındaki kısmında genişletme çalışmaları yapmıştı. Meyvecilik Araştırma Enstitüsü'nün önündeki mevcut yol 50 metre genişliğe çıkarılarak,  bulvara dönüştürülmüş ve finişerle asfalt serimi yapılarak hizmete sunulmuştu.  
Ayrıca, Gündoğdu Caddesinde yol genişletme çalışması yapıp, Figen Sokakta da 500 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde yeni bir yol açan Büyükşehir Belediyesi; Malatya - Yeşilyurt Yolunun Tecde girişinden itibaren düzenleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.
Tecde Mezarlığı'ndan itibaren yolun kodu düşürülüyor
Sürdürülen çalışmalar kapsamında; öncelikle Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Tecde Mezarlığı'ndan yeni açılmakta olan 50 metrelik bulvarın girişine kadar olan kısımda yolun kodu düşürülüp, tesviyesi yapılıyor. Bu arada MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından da yol güzergahında kalan alt yapılar yenileniyor.
Öte yandan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından da ilk etapta 50 metrelik bulvarın son kısmından başlayarak Tecde Mezarlığına kadar olan bölümünde, kaldırım ve peyzaj düzenleme çalışmaları yapılacak. Çalışmalar daha sonra Tecde içine kadar devam edecek. Devam etmekte olan çalışmalar kapsamında geniş kaldırımlar, ağaç ve aydınlatma aksları bırakılmış olup, yol ve kaldırımlarda özel ledli aydınlatma çalışmaları yapılacak.
 

Malatya-Yeşilyurt Yolu'nda Çalışma Malatya Yeşilyurt Tecde Mezarlığı Tecde Meyvecilik Araştırma Enstitüsü
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi