Başlığım

Vali Toprak, Öncelikle Kendi Beynimizdeki Zihnimizdeki Engelleri Kaldıralım

Vali Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Şeyhbayram Mahallesinde yapılan Engelliler Spor Merkezinin açılış törenine katıldı.

Vali Toprak, Öncelikle Kendi Beynimizdeki Zihnimizdeki Engelleri Kaldıralım
Vali Toprak, Öncelikle Kendi Beynimizdeki Zihnimizdeki Engelleri Kaldıralım
Bu içerik 1077 kez okundu.

Törende Engelliler adına konuşma yapan temsilcilerden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da bir konuşma yaparak engelli vatandaşlar için gerekli tüm çalışmaları ilçe belediyeleri ile birlikte sürdürdüklerini dile getirdi.

Vali Toprak’ da burada yaptığı konuşmada katılımcılara hitaben “Burada, bu güzel Mahallede böylesi bir Engelliler Spor Merkezi’nin açılmasından dolayı büyük bir onur duydum. Tüm engelli kardeşlerimizin günlük yaşamında daha iyi hareket alanı bulabilmeleri açısından hem kas gücünü geliştirebilmek, hem de hayata tutunabilmek adına bu gibi merkezilerin biraz da hepimizi sosyalleştirme noktasında, kültürel programlara katılması noktasında çok önem arz ediyor.

Böylesi merkezleri yaygınlaştırmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum, Yeşilyurt'ta ve Battalgazi'de de çok önemli çalışmalar var, bütüncül baktığımızda gerek Büyükşehir Belediye Başkanlığımız gerekse diğer Belediye Başkanlarımız bu konuda güzel çalışmalara imza atıyor.

Ayrıca devletimizin çıkardığı engelliler kanunu ve o kanun çerçevesinde tüm kamu ve kamu kuruluşlarımız yerel yönetimlerle ve sivil toplum örgütleri ile birlikte ortaklaşa olarak engellilere yönelik bir takım sorunları ortadan kaldırmak adına yoğun çalışmalar yapıyor.

 Biz de günden güne bu gibi güzellikleri gördükçe mutlu oluyoruz, mesut oluyoruz. Çünkü bu noktada alınması gereken önemli mesafe var, kanun çıkmıştır. Çok önemli gelişmeler var Hükümetimize, Belediyelerimize ve Kamu yönetiminde olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 Ama bir taraftan da diyoruz ki “Engellilik bir durumsa ama biz buna sonuna kadar katlanmak noktasında değiliz, önemli olan bu konuda var olan sorunları kaldıralım, öncelikle kendi beynimizdeki, zihnimizdeki engelleri kaldıralım, bakışımızdaki engelleri olumlu kıldığımızda engelli olmaktan çıkacaktır.”

 Toplumun tüm yaşam alanlarını herkes için girilebilecek, çıkılabilecek, oturulabilecek alanlar haline getirdiğimizde bu meselelerden de kurtulmuş oluyoruz, çünkü devletimizin imkânları ile birlikte yerel yönetimlerimizin de bu gibi örnekte olduğu gibi çalışma imkânları ile birlikte engelli kardeşlerimizi daha iyi yaşatacak ve daha iyi bir şekilde hayata tutunabilmelerini sağlayacaktır. Bu Spor Merkezi'nin engellilerimiz için, herkes için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum, tebrik ve teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış sonrası engelliler için yapılmış olan spor aletlerinde incelemeler yaparak, burada çalışan engelli vatandaşlarla da sohbet etti. Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelli sporcularının Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Atletizm Türkiye Şampiyonası'nda Gülle-Cirit-Disk Atma ve Koşu yarışmalarında dereceye girdiği konusunda bilgilendirilen Vali Toprak Başkan Çakır ile gülle ve cirit atma denemesi gerçekleştirdiler.

Vali Toprak, açılışı gerçekleştirilen merkezden ayrılırken vatandaşlarla tek tek sohbet edip bazı vatandaşların istek ve taleplerini de dinledi.

Şeyhbayram Mahallesi Engelliler Spor Merkezi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi