Başlığım

2016 kyk Sonuçları Açıklandı

KYK burs ve kredi sonuçları biraz önce açıklandı.

2016 kyk Sonuçları Açıklandı
2016 kyk Sonuçları Açıklandı
Bu içerik 1495 kez okundu.

KYK burs ve kredi sonuçları biraz önce açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç sosyal medya üzerinden 2016 KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklandığını ayrıca yapılan açıklamaya göre yüksek öğrenime bu yıl itibariyle başlamış öğrenciler Aralık ayında 3 burs/kredi miktarı birden alacaklarını belirtti. Sonuçlar KYK'nın resmi sitesi olan sonuc.kyk.gov.tr'de...

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs/kredi başvurularına ilişkin sonuçlar açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla bu zamana kadar Ocak ayından itibaren ödenen burs/krediler artık Ekim ayı da dahil olmak üzere ödenecek.  

Geçen yıl burs ve kredi miktarına yapılan zamla sevinen öğrenciler, bu yıl da ödemelerin Ekim ayına çekilmesinin sevincini yaşıyor. 

Burs/krediler lisans öğrencileri için aylık 400 lira, yüksek lisans öğrencileri için aylık 800 lira, doktora öğrencileri için ise aylık 1200 lira olarak ödeniyor.  


Öğrencilerin, taahhütnamelerini e-devlet üzerinden 27 Kasım saat 23.59’e kadar onaylamaları gerekiyor. 

Öğrenciler burs/kredi sonuçlarını https://kyk.gsb.gov.tr adresinden öğrenebilecek.

KYK burs ve kredi sonuçları biraz önce açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç sosyal medya üzerinden 2016 KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklandığını ayrıca yapılan açıklamaya göre yüksek öğrenime bu yıl itibar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi