Başlığım

Bakan Yardımcısı Alpay ve Beraberindeki Heyet, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti

Bakan Yardımcısı Alpay Ve Beraberindeki Heyet, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, AK Parti MKYK Üyesi Ayhan Oğan, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve KADEM Üyesi Av. Pınar Hacıbektaşoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Ziyarette, Malatya ve referandum konuşuldu.

Bakan Yardımcısı Alpay ve Beraberindeki Heyet, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti
Bakan Yardımcısı Alpay ve Beraberindeki Heyet, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti
Bu içerik 1152 kez okundu.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, beraberinde AK Parti MKYK Üyesi Ayhan Oğan, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve KADEM Üyesi Av. Pınar Hacıbektaşoğlu ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Orta Ölçekli Sanayinin Savunma Sanayiye katkıları noktasında Malatya’da neler yapılabileceği yönünde bir çalıştay yaptılar. Bu çalıştaydan dolayı kendilerini tebrik ediyorum, kutluyorum. Gerçekten de komşu vilayetimizde bir bakanımızın olması bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Hakikaten bizim işlerimiz diğer bakanlıklarda kolaylaştığı gibi Milli Savunma Bakanlığı’nda da kolaylaşan, yolların önümüzde dürüldüğü bir yapı hüviyeti içerisinde. Geçtiğimiz günlerde sayın bakanımızı makamında bizzat ziyaret ettik. Müsteşarımızla birlikte bir öğlen vaktinde beraber olma lütfunda bulundular kendileri. O süreç içerisinde de burada Abdülhamit döneminden kalan ve Redif Asker alma şubesi diye adlandırılan, daha sonra Askerlik Şubesi ve Askeri Mahkeme hüviyetini işlevsel olarak taşıyan askeri bir binanın da Belediyemize bedelsiz devri sağlanarak, oranın Kent Müzesi olması noktasında bize böyle bir jest yaptılar. Hem bu jestlerinden dolayı, hem orta ölçekli sanayicilerimizi güçlendirilmesi noktasındaki katkılarından dolayı kendilerine Malatya adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi Ayhan Oğan ise, referandum çalışmaları kapsamında Malatya’ya geldiklerini belirterek, “Biz referandum çalışmaları kapsamında 60 ilde programlar yapıyoruz. Bugün Malatya’dayız. Hem Malatya’nın Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya gelip Anayasa değişikliği, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ne getiriyor, ne götürüyor, ne değişecek, ne değişmeyecek, müzakere edeceğiz. Akşam da halk buluşması yapacağız. Heyetimize gösterdikleri yakın ilgiden ve misafirperverliğinden dolayı sayın başkana teşekkür ediyoruz. Çalışmalarında başarılarının devamını Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz” ifadelerini kullandı. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’da, “Ben burada kendimi ev sahibi olarak gördüğümü belirtmek istiyorum. Önceki gün sayın başkanın da ifade ettiği gibi buradaydık. Sayın Milli Savunma Bakanımızın ve Gümrük Ticaret Bakanımızın talimatlarıyla KOBİ’ler orta ölçekli sanayiciler arasında ne gibi bir işbirliği yapılabilir gibi çok ciddi bir müzakere ortamı oluştu. Biz de çok memnun olduk. TEKNOKENT ziyaretimiz oldu. Sayın Ticaret odası Başkanımız, ilimizin yöneticileri, çok değerli işadamları ile birlikte bir araya gelmiştik. Hakikaten arzu ettiğimiz bir sonucun ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Arzumuz Malatya’nın güçlü sanayicilerle Savunma Sanayi arasında doğru modellemeler yapılmasını istiyoruz” dedi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay beraberinde AK Parti MKYK Üyesi Ayhan Oğan Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve KADEM Üyesi Av. Pın
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi