Başlığım

Battalgazi Belediyesi Tarafından Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı

Battalgazi Belediyesi tarafından Muhtarlarla İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katıldığı toplantıda, referandum ve Battalgazi Belediyesi’nin hizmetleri konuşulurken, muhtarlar da taleplerini dile getirdi.

Battalgazi Belediyesi Tarafından Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı
Battalgazi Belediyesi Tarafından Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 2232 kez okundu.

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen Muhtarlarla İstişare Toplantısı Galip Demirel Çınar Park’ta gerçekleştirildi. Toplantıya, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, AK Parti Battalgazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Kürün Özkan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, belediye meclis üyeleri, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, “Bugün Battalgazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Muhtarlarla istişare toplantısında bir araya geldik. Hepinizin bildiği gibi AK Parti halkın içinden çıkmış, halkın isteklerine kulak veren, onun istekleri doğrultusunda hareket eden bir partidir. Bu bağlamda önümüzdeki 16 Nisan’da çok önemli bir referandum var. Ülkemiz için bir dönüm noktası sayabileceğimiz bir referandum. Bunu sayın bakanımız nezdinde sizlerle istişare etmek ve sizlerden bilgi almak adına bugün Battalgazi Belediyemizle bu toplantıyı gerçekleştirmiş olduk. Malatyalı her zaman sağduyu olmuştur. Her zaman yeniliklerin yanında yer almıştır. Önümüzdeki süreçte de yeni oluşacak bir sistemi Türkiye’de uygulanması için Malatya’mız her türlü gayret ve çabayı sarf edecektir. İnşallah 17 Nisan sabahında farklı bir Türkiye’ye hep birlikte uyanmış olacağız” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, Katılımcı, Sosyal, Kültürel, Çevre Dostu ve Hizmet Belediyeciliği kapsamında önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Biz seçimlerden önce Malatya’yı çağdaş anlamda elimizden gelen gayreti yapacağımızı ifade etmiştik. Biz siyasi mülahazalarla projelerimizi ifade etmiyoruz. Biz söylediklerimizin en az üç katını yapacağımızdan emin olun dedik. Çünkü geçmişteki tecrübelerimizin tezahürü olarak bundan sonrada aynısını yapacağımıza inancımız tamdı. Niyetiniz halisane olursa, siz Cenabı Allah’a yalvarırsınız, Allah yapılamayacak işleri sizlere nasip eder, o yapar siz seyredersiniz. Bugün Battalgazi Belediyesi’nin bütçesini değerlendirdiğiniz zaman, yapılan çalışmalara baktığınız zaman, yüz yıllık bir belediyede neler varsa, bu üç yılın içerisinde Battalgazi Belediyesi’ne hepsini ihdas ettik. Biz yola çıktığımızda Asfalt Plenti dedik, yapıldı. Konkasör tesisleri yapıldı, Yeşil Kuşak dedik sayın bakanımızın talimatları ve destekleri, Sayın valimizin destekleri ve sayın Milli Eğitim Bakanımızın destekleri ile şu anda Atatürk Kız Lisesi’ni Ağustos ayı itibariyle bitirilecek. O alan da Yeşil Kuşak Projesi kapsamında değerlendirilecek. Her biri kırkar bin metre kare kapalı alanı olan iki tane hizmet binası yapıyoruz. Cumhuriyet tarihinde hiçbir belediye bir dönemde belediye hizmet binası yapamamıştır. Ama bugün Battalgazi Belediyesi bir dönem de değil, şu anda 11 ay gibi bir sürede iki hizmet binasını hizmete sunacak. Askerlik Şubesi’ni Kent Müzesi olarak Malatya’mıza kazandırdık. Şu anda oranın röleveleri yapıldı, geçen Perşembe günü Sivas Koruma Kurulu tarafından planları onaylandı. Önümüzdeki aylarda diğer projeleri de onaylandıktan sonra orası da aynen Tahtalı Minare Hamamı’nda olduğu gibi restorasyon işlemlerine başlayacağız. Öte taraftan bölgeye hitap edebilecek bir engelli merkezi yapıyoruz. 300 kişiye hitap edebilecek. İçerisinde havuzu, dinlenme odaları, iş atölyeleri olan ve bölgeye hitap edebilecek bir Engelli Merkezi yapıyoruz. Buranın temeli de önümüzdeki günlerde atılacak.Bir taraftan da ihalesi yeni yapıldı büyük bir Yaşam Merkezi yapılacak. Bu Yaşam Merkezi hem bayanlara, hem erkeklere hitap edecek. Olimpik havuzu, fitnes ve saunaları, dinlenme salonları, atölyeleri ve toplantı salonları olacak bir Yaşam Merkezi’nin de temeli en kısa zamanda atılacak” diye konuştu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun önemine dikkat çekerek, “Bizim etkin ve sürdürülebilir bir yönetime ihtiyacımız var. Bürokrasiden burada bulunan muhtarlarımız arasında şikayeti olmayan yoktur. Muhtarlarımız bürokrasiden çok çekmiştir. Biz istiyoruz ki artık bürokratik vesayet ortadan kalksın. Ankara’da almış olduğumuz kararlar hızlı bir şekilde Malatya’ya intikal etsin. Hemen işleme geçebilsin. Düşünün 2016 yılında aldığımız kararlar 2017 başında ancak işleme geçmeye başlıyor. Ekonomi ile ilgili aldığımız teşvik ve tedbirler ancak 2017’nin başında hayata geçiyor. Oysa biz istiyoruz ki bu teşvikler, bu tedbirler hızlı bir şekilde hayata geçmesini istiyoruz. Onun için Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine inşallah hep beraber evet diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen Muhtarlarla İstişare Toplantısı Galip Demirel Çınar Park’ta gerçekleştirildi. Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Malatya Valisi Mustafa Toprak Malatya Büyükşehir
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi