Başlığım

Hacılar Çiçeklerle Karşılandı

Hacılar yurda dönmeye başladı

Hacılar Çiçeklerle Karşılandı
Hacılar Çiçeklerle Karşılandı admins
Bu içerik 788 kez okundu.

Kutsal topraklarda hac ibadetini yerinde getiren Türk hacılar yurda dönmeye başladı. Malatya’dan kutsal topraklara giden ilk hacı kafilesi Erhaç Havalimanı’nda Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Kadir Çelik ve Büyükşehir Belediye personelleri tarafından güllerle karşılandılar.

Kutsal topraklarda hac görevini yapan Türk hacılar, yurda dönüyor. İlk kafile 14 Eylül Çarşamba günü saat 17’15’de Malatya’ya ulaştı.  Hac görevini yerine getirdikten sonra yurda dönen hacıları Malatya Erhaç Havalimanı’nda yakınları sevinç gözyaşları içerisinde karşıladı. Dini ibadetlerini tamamladıktan sonra yurda dönen Hacılar uzun süre yakınları ile kucaklaşarak hasret giderdiler.

Her Müslüman bu güzellikleri yaşamalı

 

Malatya Erhaç Havalimanı’nda sevdikleri tarafından karşılanan Malatyalı hacılar; kutsal toprakların her Müslüman tarafından mutlaka görülmesi gerektiğini belirten hacılar; “Mekke ve Medine’deki duygu yoğunluğu çok farklı. Devletimiz, Milletimiz ve bütün Müslümanların huzuru ve refahı için dua ettik. Bu güzel karşılamadan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a çok teşekkür ediyoruz. Allah her Müslüman’a bu güzellikleri yaşamayı nasip etsin” şeklinde konuştular.

Malatya belediye malatya hacı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi